Angle down Atgal

Utenoje praūžęs „Mados virusas“: nuo tradicijų iki avangardo

Kiekvieną pavasarį Utenos kolegijos bendruomenė uteniškius ir miesto svečius užkrečia mados, kūrybos ir grožio virusu. Šiais metais virusas siautė net dvi dienas – gegužės 13–14 dienomis mūsų mieste vyko kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos renginiai „Kultūrinių ir kūrybinių industrijų partnerystė“.

Gegužės 15 dieną Utenos kultūros centro kiemelis pražydo įvairiaspalvėmis kolekcijomis – čia vyko improvizuotas ,,Mados virusas 2016“. Jas sukūrė kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos studentės, absolventės, mokyklų mokinės bei meno mokyklos atstovės.

Pirmoji savo kolekciją ,,Nakties kalija“ pristatė kolegijos absolventė, nuolatinė renginių dalyvė Kristina Astrauskytė. Kolekcijoje interpretuojama kalijos žiedo forma. Derinant medžiagas sukuriami įdomios stilistikos siluetai, leidžiantys pasinerti į nakties kalijos pretenzingumą.

Viešnios iš Visagino meno mokyklos atvežė kolekciją ,,Liaudies motyvai“. Kolekcijos pagrindas –  tekstilė ir oda. Kolekciją demonstravo pačios jos autorės Greta: Petkevičiūtė, Irina Ševčiuvianec, Jekaterina Polomarenko, Irina Gubačiova, Viktorija Petuchova, Karina Šmeliova.

Kolekciją „Popierinė fantazija“ sukūrė Janė Šinkūnienė ir Jonė Šinkūnaitė. Visos suknelės sukurtos iš popieriaus. Paklausus, kaip kilo idėja sukurti kolekciją būtent iš  popieriaus, autorės teigė, kad viskas priklauso tik nuo fantazijos. O gamybai reikia visai nedaug priemonių: įvairaus popieriaus, lipnios juostelės, žirklių, karštų klijų. Kolekciją „Popierinė fantazija“ demonstravo Santarvės modelių mokyklos Utenos modeliukai (vadovė Jolanta Mikalauskienė).

Visagino meno mokyklos  mokinių kolekcijos ,,3D“ akcentas – nauja medžiaga, o ne modeliai,  keletas trikotažo spalvų ir įvairūs raštai. Kolekciją pristatė Rachelė Bieliauskaite, Elizaveta Bernačiuk, Ana Bernačiuk, Laura Rūdytė, Aleksandra Švedunova, Darija Bondarenko, Lidija Smoliar, Polina Čepiolkina, Kristina Dunder, Marija Fiodorova, Diana Voronina, Veronika Jurkova, Neda Giedžiūnaitė, Jelena Zemliakova.

Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos I kurso studentės  Rasa Pladytė ir Sandra Meškaitė  pasiūlė visiems nusikelti į didžiąją mados sostinę. Jos sukūrė kolekciją „Žingsnis į Paryžių“. Kolekcijos pagrindinė idėja – atskleisti moters paprastumą ir eleganciją. Piešiniai ant suknelių suteikė unikalų įvaizdį ir jausmą tarsi einant Paryžiaus gatve.

Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos I kurso studentės Ieva Adamavičiūtė, Indrė Kelečiūtė ir Milda Zarankaitė sukūrė  kolekciją ,,Panjė jeux“. Autorių teigimu, pirma kolekcijos idėja buvo karkasai. Po to juos pabandyta susieti su istoriniu laikotarpiu – Baroku. Vėliau išsivystė mintis kolekcijai naudoti juodą ir aukso spalvas, simbolizuojančias prabangą. Auksinės gėlės su perlais viduryje įgavo 3D faktūrą. Kolekciją ,,Panjė jeux" – tikrą avangardiško stiliaus kūrinį – pristatė Santarvės modelių mokyklos Utenoje modeliai.

Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos I kurso studentė Jolita Variakojienė sukūrė kolekciją „Baltas lino kelias“.  „Baltas lino kelias“ – kolekcija, kuri įrodo, jog tinkamai parinktas lininio rūbo siluetas leidžia paslėpti figūros trūkumus, parinkti norimą modelį, o gausi šiuolaikinio lino spalvų paletė suteikia aprangos dizaineriams galimybę atskleisti savo idėjas.

Utenos kolegijos Aprangos dizaino ir technologijos studijų programos III kurso studentė  Nadiežda Gedžiūnienė  juodas sukneles paįvairino ryškiomis spalvomis. Taip gimė kolekcija „Žemės liepsna“, kurią pristatė Visagino meno mokyklos mokinės.

Velga Krukovska iš Rezeknės technologijų akademijos pristatė kolekciją ,,Nuoveau art nuoveau“. Kolekcija sukurta įvairiausia technika iš panaudotų medžiagų. Kolekcijai įtaką daro natūralumas, kostiumų leitmotyvai pakartoja augalą. Velgos kolekcija yra kaip amžino natūralaus grožio ir moteriškumo ieškojimo simbolis.

Visagino meno mokyklos mokinių kolekcijos „Black focus“ ašis – suknelių raštai. Kolekciją pristatė autorės Rachelė Bieliauskaite, Elizaveta Bernačiuk, Ana Bernačiuk, Laura Rūdytė, Aleksandra Švedunova, Darija Bondarenko, Lidija Smoliar, Polina Čepiolkina, Kristina Dunder, Marija Fiodorova, Diana Voronina, Veronika Jurkova, Neda Giedžiūnaitė, Jelena Zemliakova.

Renginį vedė studentai Ernestas Paukštis ir Viktorija Dumenko, kuri taip pat džiugino visus nuotaikingomis dainomis. Scenarijaus autorė – Karjeros centro vadovė Vaida Steponėnienė.

Šią gražią šventę ir dvi dienas trukusių renginių ,,Kultūrinių ir kūrybinių industrijų partnerystė“  ciklą  apibendrino ir visiems prie jo prisidėjusiems padėkojo šių renginių iniciatorė ir organizatorė Aprangos ir dizaino technologijos studijų programos komiteto pirmininkė dr. Vaida Bartkutė – Norkūnienė. ,,Mados viruso 2016“  rėmėjai įteikė savo prizus labiausiai patikusioms kolekcijoms.

Utenos kolegijos inf. ir nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite