Utenoje audringai uždarytas šaudymo iš lanko lauko sezonas

Utena
Utenos lankininkų klubo nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas

Savaitgalį Utenos Alių aerodrome įvyko paskutiniosios šių metų lauko sezono šaudymo iš lanko reitinginės varžybos – XIX V. Černiausko atminimo taurė. Į Uteną šiemet atvyko nemažai svečių iš kaimyninės Latvijos. Varžybose pakako ne tik sportinės intrigos, bet ir gamtos išdaigų – stiprių vėjo gūsių, šalto lietaus lašų ir įspūdingų vaivorykščių.

Gausiausioje olimpinių lankų vyrų grupėje varžėsi 17 dalyvių. Taurę ir auksą iškovojo Modestas Šliauteris (AŠ), finale 6:2 įveikęs Ramūną Kašėtą (KSA). Bronza atiteko Arvydui Čepulioniui (KL), kuris mažajame finale 6:2 įveikė Adamą Kovalevskį (LSK).

Olimpinių lankų moterų grupės nugalėtoja tapo Kristina Abramaitytė (ASRC-ŽL), finale 6:4 įveikusi Ingą Timinskienę (ŽL). Trečiąją vietą užėmė Juliana Semionova (LSK), po įtemptos kovos ir papildomo šūvio 6-5 nugalėjusi latvę Anetę Kreicbergą (LAT-AMJ).

Mišrioje olimpinių lankų jaunių grupėje nugalėtoju tapo Dominykas Jančiukas (ASRC-ŽL), finale 6-0 nugalėjęs klubo draugę Gabiją Sergejevaitę. Vilniečių iš VMSC-LSK, Miglės Pranevičiūtės ir Medos Viktorijos Večkytės, akistatoje dėl bronzos 6-2 nugalėjo Meda.

Olimpinių lankų jaunučių grupės finale varžėsi uteniškės. Čia po įtemptos kovos Džiuginta Poškaitė (ULK) 6:4 nugalėjo komandos draugę Eveliną Vizbaraitę. Agnė Kuznecova (VMSC-LSK) taip pat po įnirtingos kovos dėl bronzos 6:4 laimėjo prieš Gabiją Raulinaitytę (GAJA-KL).

Skriemulinių lankų vyrų grupėje savo neabejotiną pranašumą finale pademonstravo Vladas Šigauskas (KSA) 145:130 įveikęs Tomą Liekį (LSK). Bronzą iškovojo kaunietis Žydrūras Karpavičius (KSA), vos dviem taškais 137:135 nugalėjęs uteniškį Algirdą Šaumaną (ULK).

Skriemulinių lankų moterų grupėje tarpusavyje kovojo Utenos lankininkų klubo atstovės. Finale Greta Šaumanė 130:119 įveikė Gretą Apacenkaitę, o akistatoje dėl bronzos Asta Grigaravičienė 126-119 įveikė Beatą Guobužaitę.

Mišrioje paprastųjų lankų grupėje po įnirtingos kovos taurė atiteko Ernestui Vilkauskui (LSK). Jis finale 6:4 įveikė Algimantą Vileikį (ŽL). Mažajame finale Jelena Trapik (LSK) 7:3 pranoko Vladimirą Mosiną (LSK).

Mišrioje paprastųjų lankų jaunių grupėje auksą iškovojo Gabrielius Jonynas (ASRC-ŽL), finale 6:4 nugalėjęs komandos draugę Emą Nickutę. Paprastųjų lankų jaunučių grupėje medalius taip pat išsidalino alytiškės. Čia savo pranašumą pademonstravo Viktorija Seiliūtė, 6:0 įveikusi Aistę Jakubauskaitę.

Ilgųjų ir istorinių lankų vyrų grupės taurė atiteko dviejose lankų grupėse šaudžiusiam Vladimirui Mosinui. Jis finale 6:4 nugalėjo svečią iš Latvijos Aleksandrs Pancis (LAT-AMJ). Bronza atiteko Egidijui Sekorskui (STR).

Intrigos pakako ir komandinėse dvikovose. Olimpinių lankų vyrų grupėje auksą iškovojo A. Čepulionis, A. Petrauskas ir M. Šliauteris, kurie finale 6:0 įveikė I. Dubkevičs, G. Kononovs, ir U. Timinską. Kovoje dėl bronzos keturių serijų išsiaiškinti nugalėtojui nepakako. Čia po peršovimo medalius iškovojo D. Bagdanavičius, D. Mačernius ir G. Maldutis.

Olimpinių lankų moterų grupėje peršovimo prireikė finale. Čia po įnirtingos kovos taurę iškovojo lankininkės J. Kononova, M. Rjabkova ir J. Semionova, įveikusios K. Abramaitytę, M. Butiakovą ir I. Timiskienę. Bronza atiteko A. Kreicbergai, R. Matvejevai ir M. Skeltonai.

Mišrioje oliminių lankų jaunių grupėje varžėsi dvi komandos. M. Pranevičiūtė, G. Sergejevaitė ir M. V. Večkytė 6:0 sutriuškino P. Dobrovolskytės, G. Šermušenkaitės ir D, Jančiuko komandą. Mišrioje skriemulinių lankų grupėje taurė liko namuose – čia uteniškių komanda iškovojo auksą. M. Grigaravičius, J. Kosteckas ir A. Šaumanas finale 213:209 įveikė Ž. Karpavičių, V. Šigauską ir E. Šilovs. Bronzą iškovojo R. Baranauskas, P. Dagys ir T. Liekis.

Bendroje paprastųjų bei ilgųjų ir istorinių lankų vyrų ir moterų grupėje J. Trapik, A. Pancis ir E. Vilkauskas 6:0 nugalėję F. Rimkutę, E. Sekorską ir A. Vileikį.

Viktoras Černiauskas – šaudymo iš lanko Lietuvoje pradininkas. Pirmą kartą V. Černiausko atminimo taurė suorganizuota 2000-aisiais metais ir nuo to laiko tradiciškai vyksta kiekvieną rudenį.