Angle down Atgal

Uteniškė susirūpino „Šaltinėlio“ renovacija: kur reikės vesti vaikus?

Naujienų portalą Etaplius.lt pasiekė susirūpinusios uteniškės laiškas. Pavardės nenorėjusi viešinti moteris teigė esanti susirūpinusi savo vaikų gerove. Nuo gegužės mėnesio renovacijai laikinai uždarius Utenos vaikų lopšelį-darželį „Šaltinėlis“ tėveliams nebeaišku, kur reikės palikti savo mažylius.

„Šiuo metu renovuojamas pirmasis Šaltinėlio darželio korpusas Utenoje, – redakcijai atsiųstame laiške rašo skaitytoja. – Šią savaitę direktorė pasikvietė tėvelius ir pranešė, kad nuo gegužės 8 dienos darželis uždaromas renovacijai (ir antrasis korpusas). Taip pat pranešė, kad Savivaldybė suplanavo kur bus patalpintos antro korpuso vaikų grupės, bet tik nuo rugsėjo mėnesio. O ką daryti nuo gegužės iki rugsėjo? Eiti rašyti prašymą į savivaldybę (prašymų dar nepriima ir direktorė nežino kada priims) ir laukti, GAL atsiras vieta?“

Moters teigimu, konkrečioje jos situacijoje keblumų kelia ir tai, kad ji augina du vaikučius. Anot mamos, jai buvo patvirtinta, kad nuo rugsėjo mėnesio vaikai turėtų eiti į skirtingas ugdymo įstaigas: vienas vaikas eitų į vieną darželį, o vyresnis – į kitą.

„Suprantama, kad tėveliams kyla susirūpinimas“

Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas Etaplius.lt komentavo, jog suprantama, kad tėvams kyla susirūpinimas dėl lopšelio-darželio renovacijos darbų.

Žurnalistams atsiųstame komentare jis skelbia: „Suprantama, kad tėveliams kelia susirūpinimą l/d „Šaltinėlio“ renovacijos darbai, dėl kurių gali reikti atlaisvinti patalpas ir vaikai ugdytis šioje įstaigoje kurį laiką negalės. Dėl darželio uždarymo remonto darbams Utenos rajono savivaldybės taryba sprendimą priims 2020 metų kovo 26 dienos posėdyje. Šiuo metu darželyje ugdomoji veikla vyksta įprastu režimu.

Prašymų priėmimo šiuo metu nevykdome, apie galimybę lankyti kitą įstaigą tėveliuos informuos l/d „Šaltinėlio“ administracija. Planuojama, kad prašymų priėmimas vyks centralizuotu būdu savivaldybės administracijoje, bet ne anksčiau kovo 26 dienos. Ieškome sprendimo būdų dėl vaikų laikino perkėlimo į kitas miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas.“

Bus stengiamasi rasti vietų kitose ugdymo įstaigose

Violeta Puodžiukienė, Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ direktorė, Etaplius.lt taip pat paantrino, jog stengiamasi, kad vaikai be vietos neliktų – jau kovo mėnesį tėvams bus pasiūlyta galimybė savo vaikučius vesti į kitas rajono ugdymo įstaigas.

„Savivaldybės tarybai kovo 26 dieną priėmus sprendimą dėl lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ uždarymo renovacijai, prašymų priėmimas vyks centralizuotu būdu Savivaldybės administracijoje, bet ne anksčiau kaip kovo 26-ąją, – komentuoja V. Puodžiukienė. – Nuo gegužės 11-os iki rugpjūčio 15-osios tėveliams bus pasiūlyta galimybė vesti vaikučius į kitas rajono ugdymo įstaigas.“

Įstaigos direktorė taip pat akcentavo, kad bus stengiamasi sudaryti sąlygas vienos šeimos vaikams eiti į vieną ugdymo įstaigą.

Pačioje vaikų lopšelio-darželio internetinėje svetainėje viešai skelbiama, kad nuo 2019 m. rugpjūčio 1 dienos prasideda „Šaltinėlio“ Šiaurinės dalies korpuso modernizavimo darbai. Nuo minėtosios datos keturių grupių vaikai bei darbuotojai bus laikinai perkeliami į kitas Utenos miesto ugdymo įstaigas: priešmokyklinio ugdymo „Lašiukų“ grupė į Utenos mokyklą-vaikų darželį „Eglutė“, priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupė į Utenos Krašuonos progimnaziją, ikimokyklinio ugdymo „Bitučių“ grupė į Utenos vaikų lopšelį-darželį „Gandrelis“, ikimokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupė į Utenos vaikų lopšelį-darželį „Saulutė“.

Primename, kad rajono savivaldybės administracija dar 2018 metų balandžio 9 dieną pasirašė iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Utenos vaikų lopšelio-darželio „Šaltinėlis" vidaus patalpų modernizavimas“ sutartį ir pradėjo jį įgyvendinti.

„Šaltinėlyje“ bus modernizuotos vidaus patalpos ir lauko erdvės, įsigyta vaikų ugdymui būtina įranga ir baldai. Projekte numatoma atnaujinti keturias ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes, dvi lauko erdves, kurios atitiktų šiuolaikinius vaikų poreikius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite