Urologas apie šių laikų vyriškosios sveikatos rykštę: „Erekcijos sutrikimai pastebimi net vyrams nuo 20 metų“

Vilnius
Freepik.com nuotr.
Reporteris Austėja Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ilgas prostatos problemų ignoravimas vyrus gali privesti iki vėžinių susirgimų. Iniciatyvūs vyrai skatina laiku atkreipti dėmesį į savo sveikatą ir rengia įvairias šviečiamąsias iniciatyvas. Vienos jų, bėgimo „Ūsai bėga“ iniciatorius, buvęs barzdų klubo prezidentas Valdas Samkus sako, kad tokios idėjos skatina vyrus prabilti apie savo problemas ir tikrintis sveikatą, ypač, savo taip vadinamąją antrąją širdį – prostatą.

Erekcijos sutrikimai – itin dažna problema, anksčiau ar vėliau paliečianti beveik visus vyrus. Kasmet erekcijos sutrikimus patiriančių vyrų skaičius didėja ir tai lemia ne tik amžius, bet ir fizinės, emocinės priežastys, apie kurias vyrai vis dar gėdijasi prasitarti artimiesiems ir net sveikatos specialistams.

Erekcijos sutrikimai, pasak medicinos mokslų daktaro gydytojo urologo Alberto Čekausko, gali būti susiję ir su daugeliu laiku nediagnozuotų ar negydytų ligų.

„Kalbant apie lytinę funkciją, erekcijos sutrikimai yra pastebimi vyrams net nuo 20 metų. Priežastys gali būti labai skirtingos. Apie 30-40 proc. keturiasdešimtmečių vyrų vienaip ar kitaip skundžiasi erekcijos sutrikimais. Neretai, vyrai turintys šlapinimosi sutrikimų, turi ir erekcijos problemų. Šios dvi problemos „eina“ kartu, o šlapinimosi sutrikimus dažnai sukelia prostatos problemos. Jaučiantis blogai, esant skausmui, gali prastėti ir lytinė funkcija. Priežastys yra glaudžiai susijusios, tad vyrams reikėtų nebijoti išsakyti šią problemą“, – medicinos aktualijų laidoje „Sveikas rytojus“ kalbėjo gydytojas urologas Albertas Čekauskas.

Siekiant atkreipti dėmesį į vyrų sveikatos bėdas visame pasaulyje yra rengiamos įvairios šviečiamosios iniciatyvos. Lietuvos medikai šįmet inicijavo akciją „Nelauk, kol užsidegs – pasitikrink vyrišką sveikatą“, kurios metu vyrai buvo kviečiami tikrintis išskirtinėmis sąlygomis ir kartu su artimaisiais dalyvauti įvairiose iniciatyvose.

Laidoje „Sveikas rytojus“ vienas iš iniciatyvos „Ūsai bėga“ organizatorių, buvęs barzdų klubo prezidentas Valdas Samkus pasakojo, kad tokie renginiai skatina vyrus atkreipti dėmesį į sveikatos problemas ir pasitikrinti dar kitaip vadinamą antrąją širdį – prostatą.

„Lapkritis neatsitiktinai yra vadinamas vyrų sveikatos mėnesiu, šaltuoju metų laiku prasideda didžiausios problemos: kojų peršalimai, šlapimo pūslės uždegimai, kurie gali pereiti į erekcijos sutrikimus, o negydant – sukelti prostatos vėžį“, - kalbėjo buvęs barzdų klubo prezidentas Valdas Samkus.

Laidoje V. Samkus pasakojo ir apie didelę problemą visuomeniniu mastu – vyro pajėgumo bei savivertės klausimus. „Ūsai bėga“ iniciatorius pabrėžė, kad pokalbis dažnai yra pirmasis žingsnis link problemų sprendimo.

„Aš irgi turiu asmeninių klausimų, kuriuos renkuosi spręsti. Pradėjus kalbėti, atrandami bendri interesai, o sveikata yra aktuali visiems. Dažnu atveju moterys inicijuoja savo vyrų veiksnumą: patikras, konsultacijas, netgi dalyvavimą mūsų organizuojamuose renginiuose. Vien tik patikra, kraujo tyrimas, trunkantis vos kelias minutes, gali išgelbėti gyvybę“, - pasakojo V. Samkus.

Pasak medicinos mokslų daktaro, gydytojo urologo Alberto Čekausko, ankstyvosios prostatos diagnostikos programos metu kasmet atliekama apie 100 tūkst. tyrimų, iš jų tik apie 10 tūkst. Vyrų patenka pas urologą ir tik apie 20 proc. yra atliekama prostatos diagnostika.

„Kuo toliau, tuo geriau sugebame atrinkti vyrus, kuriems yra reikalingas nuodugnesnis ištyrimas. Nereikia bijoti, tai neatidaro „Pandoros“ skrynios, tai sudaro galimybę išsiaiškinti“, - apie tai, kad nugalėjus baimę prabilti, galima laiku surasti problemą kalbėjo gydytojas A. Čekauskas.

Medicinos mokslų daktaras A. Čekauskas taip pat kalbėjo, kad kuo anksčiau bus nustatytas prostatos vėžys, tuo geriau bus galima padėti pacientui.

„Savo centre mes turime trijų demencijų laparoskopinę chirurgiją, galime matyti gilius vaizdus, specifines struktūras, taip pat, patikrinti erekciją užtikrinančius nervus, kurie eina visiškai šalia prostatos, ir tikėtis, kad funkcija atsistatys. Tai yra ypatingai svarbu jauniems vyrams“, – dalinosi gydytojas A. Čekauskas.

Buvęs barzdų klubo prezidentas V. Samkus kalbėjo, kad pirmasis žingsnis link sveikesnio vyro rytojaus yra sąmoningumas, o antrasis – veiksmų ėmimasis, konsultacijos su specialistais, papildų vartojimas.

„Europos urologų draugija bei kitos sveikatos draugijos pirmiausia rekomenduoja sureguliuoti mitybą, vartoti mažiau cukruotų gėrimų, mažiau riebalų, vengti alkoholio. Taip pat reikia užtikrinti vitamino D, kalcio vartojimą, nepamiršti pastovaus fizinio krūvio“, - kalbėjo gydytojas urologas A. Čekauskas.

Medicinos mokslų daktaras taip pat pabrėžė papildų vartojimo svarbą: „Kalbant apie papildus, aš visada siūlau pasitarti su gydytoju, įvertinti visa tai, ką jau vartojate. Neretai žmonės pasimeta, tad reikia skaityti, matyti sudedamąsias dalis, ypatingai susidūrus su prostatos vėžiu, kai kas gali būti tikrai naudinga“.

Vienoje kapsulėje gali glūdėti trigubas poveikis, kuris palaiko prostatos veiklą, potencijos energiją, organizmo gyvybingumą. Tokių papildų, kaip pavyzdžiui, RED3, pagrindą sudaro kliniškai patikrintos sudedamosios dalys, kurių poveikį sustiprina kitų vaistažolių ekstraktai, tūkstantmečius naudojami vyrų sveikatai palaikyti.

Prostatos, šlapimo pūslės, šlapimo takų būklę palaiko afrikinė slyva ir sėjamasis linas, o peruvinė pipirnė ir juodasis eleuterokokas padeda normalizuoti fizinę, psichinę ir seksualinę būklę.

Biomedicinos mokslų daktarė LSMU profesorė Nijolė Savickienė laidoje „Sveikas rytojus“ pabrėžė eleuterokoko naudą sveikatai.

„Eleuterokokų šaknų ekstraktas yra vienas iš tų augalų adaptogenų, padedančių mums išlikti sveikiems, jis veikia kaip saugiklis nuo ligų, padeda lengviau adaptuotis, įveikti stresorius. Vartojant augalus adoptogenus, kaip pavyzdžiui, eleuterokokus, rečiau pasitaiko ryškūs lėtinės ligos simptomai. Yra atlikti tyrimai, kad eleuterokokas ypatingai saugo mūsų kepenis, pasižymi antihepatotoksiniu poveikiu“, - laidoje dalinosi profesorė N. Savickienė.

Medicinos ir sveikatos aktualijų laida „Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 valandą, per TV8. 

Daugiau: Viagraman24