Angle down Atgal

URM: nėra informacijos apie Ispanijoje galėjusius nukentėti Lietuvos piliečius

Lietuvos užsienio reikalų ministerija kol kas neturi duomenų apie Ispanijoje per teroro atakas galėjusius nukentėti Lietuvos piliečius. Tai patvirtino ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

„Duomenų apie nukentėjusius Lietuvos Respublikos piliečius neturime, tikimės, kad ir nesulauksime tokios informacijos“, - penktadienį sakė R. Jakilaitienė, ketvirtadienį Barselonoje užpuolikui mikroautobusu taranavus praeivius ir pražudžius mažiausiai 13 žmonių, o dar apie 100 sužeidus. Kitas incidentas įvyko penktadienio naktį Kambrilso kurorte, kur buvo nukauti 5 teroristai, bet nukentėjo šeši civiliai ir policininkas.

Lietuvos URM rekomenduoja šiuo metu Ispanijoje esantiems mūsų šalies piliečiams sekti tos šalies institucijų informaciją, laikytis bendrų saugumo nurodymų ir patarimų, taip pat vengti turistų pamėgtų vietų, kur ir yra didesnė išpuolių tikimybė.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius laiške pareiškė užuojautą Ispanijos Karalystės užsienio reikalų ir bendradarbiavimo ministrui Alfonsui Marijai Dastisui dėl Barselonoje ir Kambrilse rugpjūčio 17 ir 18 dienomis įvykdytų ir nekaltų žmonių gyvybių bei sužalojimų pareikalavusių brutalių išpuolių.

„Smerkiame šį teroro aktą ir solidarizuojamės su Ispanijos Karalystės žmonėmis ir vyriausybe. Tokių išpuolių kaltininkams niekada nepavyks sugniuždyti demokratijos vertybėmis grįstų ir atvirų visuomenių. Reiškiame gilią užuojautą nukentėjusiųjų asmenų šeimoms ir artimiesiems“, - laiške rašo ministras L. Linkevičius.

Lietuvos ambasada Madride ir konsulatas Valensijoje nuolat palaiko ryšį su atsakingomis Ispanijos institucijomis.

Nelaimės atveju Lietuvos piliečiai gali kreiptis į Užsienio reikalų ministeriją visą parą veikiančiu telefonu +370 5 236 2444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite