R. Sirgėdo nuotr.
Angle down Atgal

Uraganas „Laura“ neaplenkė Rokiškio

Uraganas „Laura“, siautėjęs nuo ketvirtadienio vakaro, šalyje pridarė daug nuostolių.

Tragiškiausias atvejis – Ukmergėje, kur nuplėštas stogas mirtinai sužalojo moterį. Mūsų rajone vėjas vertė medžius, dalį vartotojų paliko be elektros. Elektros tiekėjams ketvirtadienio vakaras ir penktadienis buvo darbymetis. Šalyje dėl audros be elektros tiekimo liko per 100 tūkst. vartotojų.

Dėl medžių užtverto kelio ketvirtadienio vakare darbymetis buvo ir gelbėtojams. Nuo 19 iki 22 val. jie kviesti į Kamajų, Kriaunų, Rokiškio kaimiškąją seniūnijas. Medžiai ant kelio užversti Skeirių ir Aukštakalnių (Kamajų sen.), Bagdoniškio (Kriaunų sen.) ir Kalenliškių k. (Rokiškio kaim. sen.). Medžių užtvertų vietų buvo ir kituose kaimuose, strigo maršrutinių autobusų ir kito transporto eismas. Ketvirtadienio vakare elektros tiekimas buvo sutrikęs Kamajuose, Kavoliškyje, keliose kitose vietovėse.

Penktadienio ryte elektros tiekimas dar nebuvo atnaujintas beveik 100 tūkst. namų ūkių. Nuo uragano stipriausiai nukentėjo pajūris ir šiaurės Lietuva. ESO atstovas Tomas Kavaliauskas sakė, kad beveik du trečdaliai gedimų – pajūrio regionuose. Tačiau didelę žalą uraganinis vėjas padarė ir Kupiškio, Pasvalio, Rokiškio, Biržų, Anykščių bei Zarasų rajonuose. Pagrindiniai elektros tiekimo gedimai – dėl masiškai lūžusių elektros oro linijų atramų, nutrauktų žemosios, vidutinės ir aukštos įtampos tinklų išsijungė tūkstančiai transformatorinių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite