Angle down Atgal

Universiteto dėstytojo inicijuota protesto akcija įgauna pagreitį

Vilniaus universiteto (toliau – VU) Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Mažvydas Jastramskis savo Feisbuko paskyroje praėjusią savaitę paskelbė vykdysiąs akciją „Dėstytoją pakeis mobilusis telefonas”. Su Etaplius.lt žurnalistais susisiekę studentai pasakoja, kad prie akcijos aktyviai jungiasi ir kiti VU dėstytojai.

VU studentės nuotr.
VU studentės nuotr.

Simbolinis skaičius – 10​

„Mano paskaitose ir seminaruose pirmas 4,5 minutės „dėstys” mobilusis telefonas. Keturios su puse minutės yra 10 procentų akademinės valandos”, – rašė M. Jastramskis.

Skaičių 10 jis pasirinko neatsitiktinai.

„Valdžia sulaužė pažadą akademinei bendruomenei. Pavasarį vyriausybės atstovai žadėjo, kad bus rasta lėšų tam, jog galima būtų padidinti universitetų darbuotojų atlyginimus bent 10 procentų. Bet dabar paaiškėjo: biudžete tai nenumatyta. BVP dalis, kurią sudaro išlaidos švietimui, vis mažėja. Panašu, kad šioje šalyje apskritai mažėja vietos mokslui ir aukštajam išsilavinimui. Vyriausybei tikriausiai atrodo, kad dėstytojus pakeis mobilieji telefonai. Išsilavinimas suprantamas kaip prekė, naujausias modelis, kurį graibstys parduotuvėse. Lengva mus ignoruoti šalyje, kurioje švietimą problema laiko vos keli procentai žmonių”, – aiškino dėstytojas.

M. Jastramskis prie akcijos pakvietė prisidėti kitus dėstytojus, mokslininkus, universitetų darbuotojus, jų profesines sąjungas bei pažymėjo, kad jo paties studentai dėl to nenukentės. „Jei reikės, liksime po seminaro laiko”, – pabrėžė jis.

Studentė: „Nustebino ir išmušė iš vėžių"

Su Etaplius.lt žurnalistais susisiekę VU studentai teigė, kad universiteto dėstytojai noriai jungiasi prie akcijos, bei atsiuntė tai įrodančią nuotrauką.

„Iš esmės dėstytojas paskaitos pradžioje informavo, kad jungiasi prie akcijos ir dabar 4,5 minutės mums paskaitą dėstys telefonas. Ne visi studentai buvo apie tai girdėję, todėl tas 4,5 minutės beveik visi ieškojo informacijos apie tą akciją ir apie tai kalbėjo. Kai visi pradėjo kalbėtis, kad čia dėl pinigų, dėstytojas tiesiog šypsojosi ir nieko nekomentavo. Tylėjo visas tas minutes, o tada įprastai dėstė paskaitą. Studentai palaiko, tik kai kuriuos tai tiesiog nustebino ir išmušė iš vėžių", – pasakojo viena VU studentė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite