Angle down Atgal

Universiados medalininkė Ieva Zarankaitė garsina Lietuvos vardą pasaulyje

Utenos rajono savivaldybės administracijoje liepos 17 d. pagerbta uteniškė disko metikė Ieva Zarankaitė, Neapolyje vykusioje XXX pasaulio studentų vasaros Universiadoje iškovojusi bronzos medalį. Sportininkė diską nusviedė 56,75 metro ir pasiekė geriausią sezono rezultatą. Kartu pasveikinta ir Utenos daugiafunckio centro trenerė Vita Zarankienė, treniruojanti savo dukterį.

„Tikiu, kad ir ateityje visose gyvenimo srityse laikysitės principo visur pirmauti“, – kalbėjo I. Zarankaitei padėką ir dovaną įteikęs Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas. L. e. Utenos rajono savivaldybės administracijos Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo pareigas Alvydas Gražys palinkėjo disko metikei sėkmės ne tik artėjančiame Lietuvos čempionate, bet ir siekiant tikslo patekti į 2020 metų olimpines vasaros žaidynes.

Prieš šešeris metus į JAV išvykusi 24 metų I. Zarankaitė ne tik sportavo, bet ir Floridos valstybiniame universitete įgijo sporto vadybininkės profesiją. Šiemet į gimtąją Uteną gyventi grįžusi disko metikė treniruojasi „Utenio“ stadione.

„Noriu pailsėti nuo mokslų ir pažiūrėti, ką galiu pasiekti per metus tik sportuodama, – sakė Lietuvos vardą pasaulyje garsinanti I. Zarankaitė. – Jei pavyks laimėti Lietuvos lengvosios atletikos čempionatą, vyksiu į Europos čempionatą. Didžiausias mano tikslas – dalyvauti 2020 metų olimpinėse vasaros žaidynėse“.

Grįžusi iš JAV, sportininkė užsiregistravo Užimtumo tarnyboje. Gauti sportininkės stipendiją merginai, kol ji nenusviedė disko daugiau kaip 60 metrų, nėra vilties.

„Bandome ieškoti rėmėjų, tačiau verslininkai man pataria savo dukterį finansuoti pačiai. Būti savo dukters trenere yra sudėtinga, – neslėpė V. Zarankienė. – Tikiuosi, kad Ievos pergalė įskiepys norą ir kitiems vaikams sportuoti ir siekti tikslo atstovauti Lietuvai.“

Meras A. Katinas pažadėjo I. Zarankaitei ir jos trenerei V. Zarankienei ieškoti sprendimų, kaip Utenos rajono savivaldybė galėtų finansiškai padėti aukštų sportinių rezultatų pasiekusiems sportininkams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite