Angle down Atgal

#UNIKALU. V. Dambrauskas: „Virtualume mes esam tikresni“

Naujienų platformoje Etaplius.lt startavusi nauja tinklalaidė „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ pristato dar vieną unikalią asmenybę. Šį kartą jau šeštuoju projekto herojumi tapo šiaulietis dizaineris, fotografas, virtualių parodų organizatorius Vilmantas Dambrauskas.

Nors fotomenininkui ši pandemija iššūkių nepagailėjo, sudėtingas laikotarpis taip pat leido išsigryninti tikrąsias gyvenimo vertybes. V. Dambrauskas tinklalaidės vedėjai A. Lesauskienei atskleidė, kaip šalyje paskelbtas karantinas leido atsiverti jo kūrybinėms gelmėms.

– Dabar toks metas, kai visada menininkų norisi paklausti, kaip jie jaučiasi.

– Aš jaučiuosi labai gerai. Visa tų blogų, nematytų ir nepatirtų metų pradžia buvo toks persivertimas. Ilgus metus dirbau įvairiose įstaigose, susijusiose su dizainu, reklama, parodų pristatymais, ir tada tapau bedarbiu. Prasidėjo karantinas, ir aš per vieną naktį sugalvojau, ką galėčiau padaryti tokioje situacijoje.

Įkūriau virtualių parodų galeriją, nes jau turėjau patirties ir žinojau, ką daryti, jei paroda būtų atšaukiama. Autoriui tai yra tragedija – jis ne vienerius metus tam ruošiasi.

– Iki to laiko menininkai ieškojo erdvių, į kurias žmogus gali ateiti, pabūti, pabendrauti. Virtualioje erdvėje tokių galerijų, kaip jūsų sukurta, nelabai buvo.

– Jų nebuvo, arba aš tiesiog nežinau. Ta situacija parodė, kad gali būti ir kitoks parodų variantas. Su tikromis parodomis yra tragedija, vargo vakarienė. Rašai galerijos vadovams, kurie būna pagrindinės žvaigždės, atidarymai tęsiasi pora valandų, o žmonės dažnai net parodos nepamato, nes kalbasi vieni su kitu ar geria vyną. Norėjosi, kad viso to nebūtų.

Aš teigiu, kad virtualume mes esam natūralesni ir tikresni. Į savo butą, į savo namus, į savo studiją tu pakvieti visą pasaulį. Kai yra karantinas, tarsi įvažiuoji į meškučio režimą. Ne visada kasdien ruošiesi, puošiesi, nes tai yra absurdas – nežinai, kiek dar dienų būsi toks niekur neišeinantis, ir pasidarai meškutis. Lėtai judantis, mažai kalbantis, nes kalbėt nėra su kuo (juokiasi – red.past.)

Visą pokalbį su fotomenininku V. Dambrausku žiūrėkite naujoje tinklalaidėje #UNIKALU:

Vaizdo įrašas su vertimu į gestų kalbą:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite