REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Unikalu2021 m. Gegužės 8 d. 20:24

#UNIKALU. K. Bu­si­lai­tė: „Mes per daug pri­si­žiū­ri­me nuo­trau­kų ir no­ri­me sa­vo na­mų kaip gra­žaus pa­veiks­lė­lio“

Šiauliai

(Etap­lius.lt ar­chy­vo nuo­tr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


174144

Nau­jie­nų plat­for­mo­je Etap­lius.lt star­ta­vu­si nau­ja tink­la­lai­dė „UNI­KA­LU su As­ta Le­saus­kie­ne“ pri­sta­to tre­čią­ją pro­jek­to he­ro­ję – Kris­ti­ną Bu­si­lai­tę.
 

Ši jauna moteris – tikrai unikali asmenybė: ji ne tik makiažo meistrė, bet ir architektė bei interjero dizainerė. Apie šias iš pažiūros sunkiai tarpusavyje suderinamas sritis K. Busilaitė papasakojo tinklalaidės vedėjai.

Kristina, pakvietei į makiažo studiją, bet pati esi architektė. Kaip taip nutiko?

– Nutiko gyvenimas ir labai dideli mano savirealizacijos siekiai. Labai dažnai galvodavau, kad taip negalima – kaip galima dirbti du darbus, juk visi turi vieną specialybę ir yra posakis, kad geriausiai gali dirbti tik vieną darbą.

Tik neseniai perskaičiau frazę „multipotencialus žmogus“, kuriam įdomu labai daug dalykų ir kur jis sutelkia dėmesį, ten gali save patobulinti. Tada nurimau, kad galiu dirbti du darbus, pakankamai skirtingus, bet ir panašius.

Mano klientės manimi labai pasitiki, kai sužino, kad aš architektė. Sako: „O, tai tu labai gerai supranti linijas, esi labai grafiška.“ Jos tiki, kad aš gražiai jas padažysiu. Na, o architektūros klientai net ne visi žino, kad aš turiu kitą profesiją, kadangi tai yra labiau sezoninis darbas. Vasarą renkuosi mažiau architektūros projektų ir daugiau dirbu su makiažais.

Ar yra skirtumas, kai dirbi architektės darbą ir kai dirbi vizažiste? Tas jausmas tavo viduje skiriasi, o gal yra pakankamai panašus?

– Jaučiuosi tikrai skirtingai. Kai pavargstu nuo žmonių, man labai patinka sutelkti visą dėmesį į kompiuterio ekraną ir realizuoti save kitaip. Kartais net pačiai sunku suvokti, kad tai taps namu, kad ten žmogus gyvens. Kai kuriems klientams kuriu ir interjerą. Tai yra labai didelis ir ilgas procesas.

Na, o makiažai man pirmiausia patinka tuo, kad susipažįstu su žmonėmis. Labai mėgstu bendrauti. Čia atsiskleidžia mano komunikabilumas, gebėjimas bendrauti su žmonėmis.

Abiejuose darbuose yra labai daug psichologijos, nes turi suprasti klientų poreikius.

164764923-464442418007986-4949610808183958747-n.jpg

Kokias žmonių reakcijas geriausiai atsimeni, atlikusi architektūrinį darbą ar sukūrusi interjero dizainą žmonėms, kuomet jie pamato galutinį rezultatą?

– Visai neseniai klientai parašė gražų laišką, kad viskas labai patiko ir lūkesčiai buvo su kaupu pateisinti. Tai labai pradžiugina, kadangi architektūra yra toks sudėtingesnis dalykas. Turbūt neįmanoma padaryti projekto be klaidų, o labai sklandus procesas būna viename iš dvidešimties projektų, nes jis susideda iš labai daug detalių.

Klientai architektūroje paprastai ne tokie atviri džiaugtis (juokiasi), todėl kiekvienas pasidžiaugimas labai pradžiugina ir mane.

Paminėjai, kad architektūros studijos arba šios srities išmanymas padeda ir makiažo srityje. O kuo makiažo praktika padeda, kuriant dizainą ar architektūros projektą?

– Padeda šiek tiek atsipalaiduoti, išmanyti spalvas, tobulinti komunikaciją su klientu. Kai darai makiažą, turi per 5 minutes išsiaiškinti kliento poreikius. Taigi, komunikuoti mokaisi kartu ir su architektūros klientais, su užsakovais – kaip sužinoti, ko jie nori.

Kai kuriu interjerus, klientams sakau, kad nenoriu būti tas žmogus, kuris sukuria ir sako: „Ateikite gyventi čia.“ Mano nuomone, jie patys susikuria interjerą, to nesuprasdami. Klausiu, ką jie mėgsta veikti, pavyzdžiui, ar žaidžia stalo žaidimų. Gal jie išsirinko labai gražų mažą staliuką, bet neturės, kur žaisti stalo žaidimų. Tokiais paprastais klausimais privedi juos prie patogių namų.

Kristina, ar gali išduoti paslaptį, kokia yra gero makiažo paslaptis?

– Labai džiaugiuosi, kad dabar madingas natūralumas. Didžiausias mūsų draugas yra saikas. Neperkrauti savo veido, neperdaryti savęs. Visuomet klientėms sakau, kad turite pabrėžti savo privalumus. Taigi, svarbiausia yra saikas.

Na, o norint kažką sužavėti – šypsena. Mes daugiau išspinduliuojame vidumi, negu išore. Kartais žmogus yra mažiau patrauklus, bet kai jis savimi pasitiki ir šypsosi, yra mums gražesnis už patį gražiausią modelį.

Kalbant konkrečiai apie makiažo triukus, siūlau nebijoti spalvų. Jas galima pritaikyti labai minimaliais akcentais. Tos klientės, kurios mane jau žino ir pasitiki, sako: „Daryk, ką nori, nors ir geltonai.“ Galima padaryti akių pravedimą ir netgi ne visą, o tik pusę, įdėti melsvos spalvos, o galiuką juodą. Jums atsimerkiant, kažkur sužėruos ta mėlyna spalva ir jau atrodys įdomu.

O kaip padaryti namų interjerą išskirtinį ir šiuolaikišką?

– Turiu labai griežtą nuomonę apie interjerą. Šiuo metu mes per daug prisižiūrime nuotraukų ir norime savo namų kaip gražaus paveikslėlio. O aš visiems linkiu kurti namus, patogius sau, pagal savo pomėgius. Daryti tai, kas jums iš tiesų patinka, o ne tik parodyti draugams – žiūrėk, mes pasidarėm kaip žurnale, bet mums nepatogu sėdėti ant šitos sofos, mes neturime, kur pasidėti kavos puodelio arba kur žaisti stalo žaidimų. Kurkite pagal save, savo asmenybę ir namai bus unikalūs, labai gražūs bei funkcionalūs.

Kokių spalvų savo namuose dažniausiai nori klientai?

– Dabar madinga pastelė ir ramūs žemės, akmens ar betono tonai. Šių metų spalvos yra pilka ir geltona, bet ir klientams visada sakau, kad geriau žaisti dekoru. Tai gali būti ryški sofa, pagalvėlės ar užtiesalas. Tada labai lengva dažnai atnaujinti interjerą. Galima kas pusę metų ar net dažniau pakeisti užvalkaliukus ar pasikabinti naują paveikslą ir interjeras atrodys naujai. Tačiau bazę visuomet siūlyčiau išlaikyti labiau ramią, neatsibostančią.

O sienas visuomet galima perdažyti. Galima pasidaryti šviesią sieną – pagyvensime, atsibos, tada nusidažysime tamsiai pilkai ar žaliai. Esu už tai, kad atnaujintume savo aplinką, o ne iškart labai ekspresyviai ją išreikštume ir vėliau nebeturėtume galimybių pakeisti.

#UNIKALU kviečia kas antrą savaitę atrasti unikalių Lietuvos žmonių ir vietų. Pamatyti ir išgirsti neeilinių pokalbių. Vaizdo įrašai su vertimu į gestų kalbą.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA