REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Unikalu2022 m. Vasario 3 d. 21:57

#UNIKALU. I. Briazkalovaitė: „Esame mažiukai „Cirque du Soleil“

Šiauliai

Reporteris ElenaŠaltinis: Etaplius.lt


203426

Naujausiame naujienų platformos Etaplius.lt tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode susipažinsime su Inga Briazkalovaite – balerina, šokio mokyklos „Coda“ įkūrėja ir vertikalaus šokio pradininke Lietuvoje. Moteris papasakos, kaip gimė mintis laipioti sienomis, kokių sulaukia reakcijų, dėl ko nerimauja mokinių tėvai ir kodėl kartojimas – ne visada mokslų motina.

Vertikalusis šokis Lietuvoje nėra populiarus, juo užsiima mažai kas. Inga pasakoja, kad jai jis sukuria nepakartojamų jausmų: „Šokimas vertikalioje padėtyje yra fiziškai labai sunkus, bet vizualiai atrodo pasakiškai. Kai skrendi nesilaikydama rankomis, tai tikrai užburia.“ Šokio burtų vedama moteris prieš daugiau nei dešimtmetį įkūrė mokyklą – jai vadovauja iki šiol.

Ten moko baleto, taip pat ir šiuolaikinio: „Nuo praeitų metų suteikiame galimybę vaikams išbandyti vertikalųjį šokį. Šitą gerąją praktiką mes atsivežėme iš Amerikos. Aišku, vaikai turi būti fiziškai šokantys, drąsūs – ne per drąsūs. Aš visą laiką su tėvais šneku: „Ar jūs bijote įeiti į devynaukštį pastatą? Tai kodėl bijote, kai yra virvė, išlaikanti pusantros tonos?“ Tai tik atrodo neįprastai – kaip „Redbull“ čempionatas, bet manau, kad tai yra saugu.“

Nors stengiamasi užtikrinti maksimalų saugumą, pašnekovė pripažįsta, kad kitus mokyti vertikaliojo šokio – didžiulė atsakomybė. „Visą laiką kitam atrodo, kad tai yra labai paprasta, o tu kabindamas supranti, kokią turi atsakomybę: jeigu netyčia ne taip pasisuks, kažką pasitemps… Jeigu jūs blogai rašote, pavyzdžiui, „moma“, jums duos sąsiuvinį prirašyti 10 eilučių „mama“. Aš 10 kartų trankytis į sieną negaliu leisti“, – šypsosi ji.

Kalbėdama apie pastarųjų metų aktualijas, Inga pastebi, kad tiems, kurie dar abejoja, ar nori mokytis šokio paslapčių, karantinas atnešė labai daug pliusų – jais reikėtų pasinaudoti. „Anksčiau negalėdavome jokios medžiagos gauti internete arba ji būdavo labai trumpa. Dabar pasaulis buvo taip stipriai atsivėręs, videomedžiagos yra tiek, kad turbūt namų sąlygomis galėtum suprasti, kas tau patinka – ar bačiata, ar krosfitas. Yra tiek galimybių pabandyti ir jau žinoti, kur nueiti“, – pataria moteris.

Tai ir dar daugiau galite pamatyti naujausiame tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode „YouTube“ platformoje.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA