#UNIKALU. A. Šileris: „Knyga yra tavo tapatybės dalis“

Vilnius
Reporteris Elena Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ herojus – vilnietis tėtis, vertėjas ir skaitmeninių knygų bibliotekos įkūrėjas Arūnas Šileris. Vyras tradicijų saugojimą palieka kitiems ir užsiima, kaip pats vadina, transformacine veikla. Pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijai, popierių vis dažniau keičia kompiuteriai ir jau nebekalbama apie tai, kad vaikams reikia mažiau laiko praleisti prie ekranų.

Skaitmeninių knygų paklausai vis augant, „Vyturys“ šiandien turi apie 120 tūkst. registruotų vartotojų ir, pasak A. Šilerio, prisideda prie to, kad mokytis būtų patogiau: literatūra nesimėto po įvairius kompiuterio aplankus, ją lengva pasiekti.

Arūno Šilerio „Vyturys“ ėmė čirkšti, atsitikus kuriozui jo sūnaus mokykloje: „Mokytoja atsiuntė laišką, kad trūksta Kazio Sajos knygų „Būrimas obuolio sėklom“. Mokytoja prie laiško prisegė prastai skenuotą knygos variantą. Atsiverčiu tą failą – kreivas, šleivas ir nupilkėjęs“, – prisimena pašnekovas. Tądien jis suprato, kad reikia moksleiviams skirtų skaitmeninių knygų bibliotekos: paaugliams reikia tvarkos ir struktūros, o ne skaityti pusiau legaliai, pusiau nelegaliai.

Pašnekovas, norėdamas atkurti senąjį „Vyturio“ prekės ženklą, turėjo smarkiai paplušėti: tam, kad surastų logotipo dailininką, keliavo į stoties rajoną, beldėsi į įvairiausius butus, kol galiausiai jį rado senelių namuose. Sutvarkius visus biurokratinius reikalus, vyras suprato, kad buvo verta – tie, kas prisiminė senąją „Vyturio“ leidyklą, ją siejo su patikimumu: „Jei „Vyturys“ išdurs, tai kuo dar tikėti?“

Naujausiame tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ epizode – apie tai, kaip skaityti ne tik tekstą, bet ir iliustracijas, už kokį malonumą A. Šileriui moka pinigus ir kodėl ne vyturys, o kolibris yra jo idealas. Kviečiame žiūrėti Etaplius.lt „YouTube“ kanale.