Angle down Atgal

UNESCO jubiliejiniais metais – dėmesys Rokiškiui ir naujas turistinis maršrutas

Šiemet bus minimi UNESCO pasaulio paveldo Lietuvoje metai. Vyriausybė parengė specialią minėjimo programą ir numatė lėšų jai įgyvendinti. Tarp į Pasaulio paveldo sąrašą įrašytų Lietuvos kultūros paveldo vietovių yra ir Rokiškis. Tai – Gireišių kaime (Panemunėlio sen.) esantis Struvės geodezinio lankas.

Viena iš keturių

Tik keturios Lietuvos vietovės yra UNESCO pasaulio paveldo sąraše: 1994 m. įtrauktas istorinis Vilniaus centras, 2000 m. – Kuršių nerija, 2004 m. – Kernavės archeologinė vietovė, o 2005 m. – Struvės geodezinis lankas.

Struvė – išskirtinis, ypatingą reikšmę pasaulio mokslo istorijai turintis UNESCO pasaulio paveldo objektas. Struvės geodezinis lankas – trianguliacijos matavimų grandinė, besidriekianti per 2820 km nuo Hametfesto (Norvegija) iki Juodosios jūros ir kertanti 10 šalių. Matavimų tyrimas padėjo nustatyti tikslų mūsų planetos dydį ir formą ir yra išskirtinis mokslo raidos, įvairių šalių mokslininkų, taip pat valdžios bendradarbiavimo mokslo labui pavyzdys. Grandinę 1816–1855 m. išmatavo keli mokslininkai, o jiems vadovavo astronomas Frydrichas Georgas Vilhelmas Struvė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite