Angle down Atgal

Ukrainos vaikai atnešė gerumo dovanų

Gūsį karštų širdžių šilumos, jaunystės ir gyvenimo džiaugsmo šiandien dovanojo savivaldybėje apsilankiusi Ukrainos vaikų delegacija, atvykusi su kilnia gerumo misija.

Vaikai aplankė Trakus ir Lietuvą, skleisdami gerąją žinią apie Ukrainą, kurioje dar netyla šūviai, kovoje už laisvę tebežūva kariai ir civiliai, našlaičiais lieka vaikai. Jaunieji šios šalies pasiuntiniai atvyko į Lietuvą, vykdant tarptautinį socialinį projektą „Gerumo knyga“. Yra surinkta 100 Ukrainos vaikų pasakojimų, kaip jie supranta gerumą, kurie su piešiniais ir sudėti į atspausdintą „Gerumo knygą“. Svečiai parodė ir dar vieną, unikalų rankraštinį knygos variantą, kurį įteiks Nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai.

„Ši misija jau pasiekė ne vieną užsienio šalį ir labai džiaugiamės apsilankę Lietuvoje, kuri labai palaiko Ukrainą. Vaikai viešėdami įgyja patirties, pažinimo šalyje, kuri yra pavyzdys, siekiant mūsų šalies permainų“, - sakė viena delegacijos narių, žinoma Ukrainos rašytoja, Ukrainos Dūmos deputatė Marija Matios. Ji asmeniškai puoselėja gerus jausmus Lietuvai, kurioje pirmą sykį lankėsi dar 1972 metais ir buvo sujaudinta lietuvių nuoširdumo. Bene žymiausias M. Matios kūrinys “Saldžioji Darusia” prieš kelis metus yra išleistas ir lietuvių kalba.

„Džiaugiamės, kad ši gerumo misija neaplenkė Trakų. Ne vienerius metus artimai bendradarbiaujame su Ukrainos Lucko ir Ivano Frankivsko miestais, mums labai artima tai, ką išgyvena šios šalies žmonės, juolab vaikai, kuriems tenka labai sunkių išgyvenimų“, - sakė Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Svečiai gerumo idėjas skleidė ne tik per knygas, kurias paliko dovanų, bet ir balsingomis, melodingomis ukrainietiškomis dainomis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite