Ukrainos rytuose per rusų pajėgų apšaudymą žuvo šeši civiliai

Pasaulis
Luhansko sritis. Luhansko srities policijos nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Ukrainos rytinės Luhansko srities gubernatorius trečiadienį pranešė, kad mažiausiai šeši civiliai gyventojai žuvo per naujausius rusų pajėgų artilerijos smūgius miestui, atsidūrusiam jau tris mėnesius vykstančio karo epicentre.

S. Haidajus sakė, kad per pastarąją parą rusų pajėgoms apšaudant Sjevjerodonecko miestą dar aštuoni žmonės buvo sužeisti. Jis kaltino Rusijos karius sąmoningai taikantis į slėptuves, kuriose glaudžiasi civiliai gyventojai.

Šis miestas yra Ukrainos rytiniame pramoniniame Donbaso regione, kur Rusijos pajėgos tęsia puolimą, nepaisant įnirtingo ukrainiečių pasipriešinimo.

Donbaso regionas, kuriame gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai, nuo 2014 metų iš dalies buvo kontroliuojamas promaskvietiškų separatistų. Dabar šiame regione vyksta įnirtingiausios Kyjivo ir Maskvos pajėgų kautynės.

Sjevjerodoneckas ir aplinkiniai miestai yra vienintelės Luhansko srities teritorijos, tebekontroliuojamos Ukrainos vyriausybės.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį vėlai vakare sakė, kad padėtis Donbase šiuo metu labai sudėtinga.

„Praktiškai visa Rusijos kariuomenės galia, visa, kas tik liko, yra mesta į puolimą, – sakė jis, kreipdamasis į tautą. – Limanas, Popasna, Sjevjerodoneckas, Slavjanskas – okupantai nori viską ten sunaikinti.“

Kol kas nepanašu, kad greitai bus rastas sprendimas dėl Ukrainos grūdų eksporto.

Britų kariniai pareigūnai sako, jog „mažai tikėtina“, kad grūdų gabenimas sausumos keliais galėtų kompensuoti problemas, kylančias dėl Rusijos vykdomos Juodosios jūros Odesos uosto blokados, dar padidinusios grūdų kainas tarptautinėse rinkose.

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija trečiadienį ryte paskelbtoje naujausios informacijos apžvalgoje nurodė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios Odesos uoste nevyksta jokia „reikšminga“ prekybinė laivyba.

Pasak ministerijos, dėl blokados ir sausumos maršrutų trūkumo didelės grūdų atsargos lieka saugyklose ir negali būti eksportuotos.

 

BNS