Angle down Atgal

Ukrainos lyderis ragina ES likti vieningą galimos Rusijos invazijos akivaizdoje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą išlikti vieningą galimos Rusijos invazijos akivaizdoje, pranešė jo biuras.

Jungtinės Valstijos, Jungtinė Karalystė ir Baltijos šalys atsiliepė į Ukrainos prašymus stiprinti jos gynybos pajėgumus ir sutiko atsiųsti jai ginklų, įskaitant prieštankines ir priešlėktuvines raketas, prie Ukrainos sienų Rusijai sutelkus dešimtis tūkstančių karių.

Tačiau didžioji ES ekonomika Vokietija ne kartą atmetė Kijevo prašymą atsiųsti jam ginklų.

Pranešime apie V. Zelenskio pokalbį su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles'iu Micheliu (Šarliu Mišeliu) Ukrainos lyderio biuras nurodė, jog jis sakė, kad „svarbu išlaikyti visų ES valstybių narių vienybę saugant mūsų valstybės suverenitetą ir teritorinį vientisumą“.

Pirmadienį Kremlius apkaltino Ukrainą ruošiant puolimą šalies rytuose, kur Kijevo kariai su prorusiškais separatistais kovoja nuo 2014 metų. Tokios operacijos rizika „yra labai didelė, didesnė nei anksčiau“, nurodė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

V. Zelenskio biuras nurodė, kad Ukraina „nepasiduos provokacijoms“ ir išliks „rami ir santūri“.

Tuo metu Jungtinės Valstijos, JK ir Australija nurodė savo diplomatų šeimoms išvykti iš Kijevo, o Prancūzija rekomendavo savo piliečiams vengti nebūtinų kelionių į Ukrainą.

Kijevas ir ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis (Žozepas Borelis), bandydami numalšinti įtampą, pareiškė, kad diplomatų evakavimas atrodo skubotas.

„Ačiū jums, pone Europos Vadovų Tarybos pirmininke, ir tiems ES šalių vadovams, kurių diplomatai lieka mūsų šalyje ir palaiko mus mūsų darbe“, – V. Zelenskis sakė Ch. Micheliui, pranešė jo biuras.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite