Ukmergės švietimo įstaigos aktyviai dalyvauja novatoriškuose edukaciniuose projektuose

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šių metų balandžio – gegužės mėnesiais Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos moksleiviai bei mokytojai dalyvavo VŠĮ „Kultūrinių projektų centro“ inicijuotame ir įgyvendintame edukaciniame kūrybingumo ugdymo projekte „Išsaugok kūrybiškumą – taip gimsta išradimai“.

Kūrybiškumas, kaip svarbi kompetencija, ateities karjerai vis dar nėra pakankamai vertinamas arba yra suprantamas labai siaurai. Nėra iki galo suvokiama, kokią pridėtinę vertę, socialinį statusą ir pripažinimą gali suteikti kūrybinė veikla ir kūrybiškumas. Vyraujanti nuostata yra, jog kūrybiškumas yra neformalaus ugdymo sritis ir aktuali tik tiems jaunuoliams, kurie rengiasi studijuoti arba studijuoja meninių sričių specialybes. Vis dar manoma, jog kūrybišku vadinamas žmogus, kuriantis kažką gražaus, meniško: filmus, paveikslus ar muzikinius kūrinius. Tačiau kūrybiškumas jau seniai nebeturėtų būti siejamas vien tik su menu, nes su netradicinio ir kūrybiško mąstymo reikalaujančiais sprendimais kasdien susiduria inžinieriai, architektai, vadybininkai, pedagogai, daugybės kitų profesijų atstovai.

Ne viena teorija teigia, kad vos užgimusi mūsų vaizduotė yra galingiausia, o po to tik laipsniškai degraduoja. Todėl vaikystė ir jaunystė yra tas metas, kai vizijų jėga yra pati stipriausia, o sugebėjimas jomis naudotis – pats intensyviausias.

Šis intensyvus mokymų ciklas buvo skirtas vyresniųjų klasių moksleiviams bei pedagogams, kurie tiki savo vaikų vizijomis bei skiepija sugebėjimą būti savo ateities šeimininkais. Kaip neužgniaužti jaunojo regėtojo kūrybos? Kaip lavinti vizualinį mąstymą ir atmintį? Kokios kasdienės priemonės padeda praktikuoti kūrybingiausią sąmonės dalį? Projekto tikslas – skatinti moksleivius ugdyti savo kūrybingumą, suteikti jiems žinių ir pasitikėjimo, kūrybiško mąstymo ir jo ugdymo pradmenis, kurie padės ateityje dirbti savarankiškai.

Mokymus vedė dėstytojai Stefanija Jokštytė, tarptautinės reklamos mokyklos The Atomic Garden Vilnius dėstytoja, vedanti kūrybiškumo ugdymo mokymus Lietuvoje ir užsienyje, Žygimantas Kudirka, kūrybininkas, pelnęs Sidabrinį Kanų Reklamos Festivalio Liūtą bei pripažintas jaunosios kartos režisierius Marat Sargsyan, kurio režisuoti filmai yra ne tik rodyti ir sulaukę didelio susidomėjimo Lietuvoje, bet ir pelnę daugybę apdovanojimų užsienio festivaliuose.

„Džiaugiamės mūsų ilgamete draugyste su Ukmergės Antano Smetonos gimnazija. Ši gimnazija visuomet ieško naujų ir inovatyvių būdų kaip mokymosi procesą mokiniams paversti įdomesniu ir efektyvesniu, visuomet ieško ir dalyvauja projektuose, kuriuose moksleiviai gautų išskirtines patirtis bei žinias. Ne vienerius metus dirbdami su edukaciniais nacionaliniais ir tarptautiniais projektais skirtais mokykloms, galime teigti, jog ši gimnazija galėtų būti pavyzdžiu ne vienai mokyklai Lietuvoje. Tai mokykla, kurioje rūpinamasi ne tik moksleivių bendrųjų kompetencijų ugdymu, jų pasiekimais mokomuosiuose dalykuose, bet ir žvelgiama plačiau, teikiamas didelis dėmesys, emocinei gerovei, vystomos kompetencijos ir gebėjimai, kurie bus svarbūs jauniems žmonėms ateityje, į kiekvieną jauną žmogų čia stengiamasi žiūrėti individualiai, ieškomi būdai kaip geriausiai atskleisti ir vystyti jo talentus ir sugebėjimus“ - teigia projekto vadovė Asta Valčiukaitė.

Projektas vyko 15-oje Lietuvos savivaldybių, o jo tęstinėse veiklose dalyvavo virš 400 jaunuolių.