Angle down Atgal

Ukmergės rajone žiemoja meška?

Loreta EŽERSKYTĖ

Vasario 3 dieną Ukmergės rajone, Bartkuškių kaime gyvenantis Egidijus Darulis pamatė ir nufotografavo sodyboje, sniege, įspaustus stambaus žvėries pėdsakus. Šias nuotraukas parodęs gamtininkams, jis sulaukė atsakymo, kokio ir tikėjosi: tai meškos pėdos.

Lokys šiose apylinkėse pastebimas jau nuo praėjusių metų vasaros. Tuomet pėdsakus Gružų miške pastebėjo medžiotojas. Informaciją paskleidus socialiniuose tinkluose paaiškėjo, kad ir kiti medžiotojai, ūkininkai yra matę meškos pėdsakus.

Taujėnų-Užugirio biosferos poligone esančiame miške bityną turinčio Giedriaus Mulevičiaus įrengtos kameros du kartus – rugpjūčio pabaigoje ir spalio pradžioje, užfiksavo po sodybą slampinėjančią mešką.

Rugpjūtį gamtininkas Selemonas Paltanavičius „Gimtajai žemei“ sakė, jog labiausiai tikėtina, kad meška į Ukmergės rajoną atkeliavo iš Baltarusijos per Vilniaus ir Širvintų rajonus.

Šią savaitę interviu Lietuvos radijui S. Paltanavičius teigė, kad žinoma, jog po 120 metų pagaliau Lietuvoje turime žiemojančią mešką. Irštvos vietos, kur šis plėšrūnas miega, gamtos žinovas neišdavė. Tik užsiminė, kad tas miškas yra labai netoli Vilniaus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite