Angle down Atgal

Ukmergės ligoninės vadovas: kiekviena netektis sukrečia

Ukmergės ligoninės vyr. gydytojas Rimvydas Civilka kreipėsi į gyventojus.

Praėjusi savaitė buvo išties sunki – persmelkta laukimo ir nerimo bei, deja, paženklinta mirčių. Pozityviau nuteikia tai, kad didelei daliai mūsų personalo koronavirusas nėra nustatytas, ir galinčių dirbti ligoninėje jau turime gerokai daugiau. Pats šią žinią jums rašau irgi jau baigęs saviizoliacijos laikotarpį bei turėdamas galimybę dirbti ligoninėje.

Praėjusios savaitės pradžioje Slaugos skyriuje buvo 84 pacientai, kuriems po tyrimo buvo patvirtintas neigiamas rezultatai. Visiems praėjusią savaitę pakartojus tyrimą, buvo nustatyti 4 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Šie ligoniai tolesniam gydymui buvo pervežti į Santaros infekcinę ligoninę.

Svarbu paminėti, kad absoliučiai visi slaugos skyriaus ligoniai šiuo metu suguldyti palatose po vieną, siekiant maksimalaus jų izoliavimo nuo kitų pacientų. Pasitarę su Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistais, nusprendėme visus juos dar kartą šią savaitę testuoti, siekdami sumažinti riziką jų sveikatai. Svarbu paminėti, kad tik gavę visų pacientų tyrimų atsakymus spręsime, ar jau galime perkelti slaugos pacientus į vieną skyrių ir palaipsniui atnaujinti kitų skyrių darbą.

Deja, bet kovo 31 dieną pasiekė skaudi žinia, kad vienas į Santaros ligoninę iš Ukmergės ligoninės slaugos skyriaus anksčiau pervežtas pacientas mirė. Garbaus amžiaus, bet silpnos sveikatos asmuo tapo šio klastingo viruso auka… Kiekviena netektis sukrečia. Guodžia nebent tai, kad virusas dar nereiškia mirties nuosprendžio net ir senoliams – vienas pacientas pagerėjus būklei iš Santaros klinikų pervežtas atgal į mūsų ligoninę. Kaip ir kiti pacientai, šiuo metu jis yra visiškai izoliuotas, ir juo rūpinasi mūsų personalas.

Iki pat balandžio 6 dienos buvo tęsiamas Ukmergės ligoninės darbuotojų testavimas: šiuo metu visi 448 darbuotojai yra patikrinti. Iš viso koranavirusas patvirtintas 36 ligoninės medicinos darbuotojams ir 1 kitam darbuotojui. Galiu pasidžiaugti, du mūsų medikai jau pasveiko.

Visi darbuotojai apie tyrimo rezultatus informuoti, laikosi saviizoliacijos. Keli kolektyvo nariai gydomi ligoninėje Vilniuje – bendravau su jais asmeniškai, palinkėjau savo ir viso kolektyvo vardu kuo greičiau pasveikti ir užtikrinau, kad jiems bus suteikta visa reikiama pagalba.

Noriu padėkoti visiems kartu ir kiekvienam kolektyvo nariui atskirai – slaugytojams, gydytojams, aptarnaujančiam personalui ir administracijos darbuotojams, kurie labai atsakingai tęsė darbą tuo sunkiu laikotarpiu, kai didelė dalis kolegų buvo izoliacijoje, ir užtikrino sveikatos priežiūrą mūsų pacientams vieninteliame likusiame funkcionuoti Slaugos skyriuje. Jiems bus skirtas ir priedas prie algos.

Taip pat papildomai dėkoju tiems, kurie atliko testus kolegoms. Kadangi ir ateityje teks testuoti ligoninės darbuotojus ir pacientus, 11 mūsų slaugytojų sudalyvavo papildomuose mokymuose, skirtuose šiai procedūrai atlikti. Tad turime dar daugiau paruoštų specialistų, kurie, esant poreikiui, galės atlikti testus ir kitiems miesto gyventojams.

Šios savaitės mūsų veiklos prioritetas – ne tik užtikrinti esamų pacientų priežiūrą, bet ir ieškoti galimybių atnaujinti ligoninės veiklą. Izoliacijoje esantiems darbuotojams prieš jiems grįžtant į darbą bus pakartotinai atliktas testas. Tik gavus neigiamą viruso atsakymą, darbuotojui bus leidžiama fiziškai grįžti į darbą ligoninėje.

Taip pat planuojame atnaujinti Konsultacinės poliklinikos darbą nuotoliniu būdu. Jau 15 gydytojų specialistų yra pasirengę teikti konsultacijas telefonu – viliuosi, kad jų artimiausiu metu bus ir daugiau. Apie numatomą darbo laiką ir registracijos būdus informuosime atskirai.

Mūsų ligoninėje planuojama įrengti vadinamąją „karščiavimo kliniką“, kur būtų priimami galimai koronavirusu užsikrėtę pacientai, tad mūsų gydytojai ir slaugytojai nuo balandžio 6 dienos dalyvauja mokymuose, kuriuos organizuoja SAM kartu su Kauno klinikų gydytojais.

Šiuose teoriniuose ir praktiniuose kursuose mūsų darbuotojai išmoks atpažinti ir gydyti koronaviruso sukeliamą infekciją, padėti gydytojams reanimatologams teikti gyvybę gelbstinčią plaučių ventiliaciją sunkesne forma sergantiems asmenims. Tikimės apmokyti daugiau nei 80 gydytojų ir slaugytojų.

Belieka viltis, kad koronavirusas Ukmergėje neįsisiautės ir jų pagalbos prireiks tik vienetams, bet pasiruošti privalome: tam kartu su komanda dedame maksimalias pastangas. Dėkoju savo darbuotojams, kolegoms kitose medicinos įstaigose, visuomenės sveikatos centrams, būdų padėti ieškantiems savivaldybės ir centrinės valdžios atstovams, taip pat visiems, teikiantiems paramą apsaugos priemonėmis ir kitais būdais, bei Ukmergės bendruomenei už supratimą ir palaikymą.

Rimvydas Civilka,
Ukmergės ligoninės Vyr. gydytojas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite