Angle down Atgal

Ukmergės gydytojui - garbingas apdovanojimas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją. Iš viso šią dieną Prezidentas apdovanojo 50 asmenų.

Tarp apdovanotųjų - ir VšĮ Ukmergės ligoninės gydytojas psichiatras Donatas Miezenas, veiksmingai padėjęs suvaldyti pirmąjį COVID-19 (koronaviruso infekcijos) židinį Lietuvoje. Prezidentas D. Miezenui įteikė ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžių.

Kai Ukmergės ligoninė tapo pirmuoju Lietuvoje COVID-19 infekcijos židiniu ir buvo uždaryti visi jos skyriai, išskyrus vieną - Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių, kurį laiką jame D. Miezenui teko dirbti ir jis buvo vienintelis gydytojas šiame skyriuje su daugybe pažeidžiamiausių - rizikos amžiaus grupės ligonių. Medikui teko prisiminti visas medicinos studijose įgytas žinias ir kuriam laikui pamiršti savo tiesiogines – gydytojo-psichiatro - pareigas bei atlaikyti tokį išbandymą.

„Nesijaučiu kaip kažkoks superherojus, atlikęs kažkokius darbus, ko negalėtų žmogus padaryti. Reikia suprasti, kad ligoninė – nėra tik vienas gydytojas. Dirbo juk visas skyriaus personalas: slaugytojos, jų padėjėjos, valytojos, Ūkio dalies darbuotojai. Pagarba visiems tiems žmonėms. Jie kartu nuo pirmųjų, tų sunkiausių dienų ligoninei, ėjo į darbą, darė ne tik tai, kas priklauso, o dar ir daugiau. Tos dienos visus mus labai suartino ir leido pamatyti žmonių gerąsias savybes, leido suprasti, jog geriausia ir greičiausi pagalba – žmogaus žmogui“, - sakė D. Miezenas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite