Angle down Atgal

Ukmergės asmens sveikatos priežiūros įstaigų medikai dirba padidintu krūviu

Kaip Jūs manote, kiek skambučių suskaičiavo Ukmergės asmens sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys bendrosios praktikos (šeimos) gydytojai, kuomet prieš kelias savaites šalyje buvo paskelbtas karantinas bei uždarytas Ukmergės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyrius? Jų skaičius siekia tūkstančius!

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė informavo, kad centre dirbantys 11 šeimos gydytojų savo darbo laiku per dieną vidutiniškai sulaukiantys per 100 savo pacientų skambučių, išrašantys nuo 50 iki 120 nedarbingumo pažymėjimų ir panašiai tiek elektroninių receptų vaistams.

„Krūviai pakankamai dideli, nors ir gydytojai dirba nuotoliniu būdu. Jie ne tik su kiekvienu pacientu kalbasi telefonu, bet dar ir surašo jo nusiskundimus į kompiuterinę sistemą. Vienam žmogui skiriama nuo 5 iki 15 minučių. O dar dažnai, ypač pirmadieniais ir penktadieniais, dėl didelės apkrovos atsiranda ir minėtos sistemos trikdžių, tuomet tas laikas dar pailgėja“, - kalbėjo G. Čepienė.

Pasak jos, padidintu krūviu šiuo metu tenka dirbti ir 14 centro slaugytojų. Medikės ne tik atlieka savo pareigas centre, bet ir pasikeisdamos darbuojasi mobiliajame koronaviruso patikros punkte, vyksta paimti ėminių pas žmones, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali atvykti į minėtą punktą, taip pat joms tenka paimti tepinėlius tyrimui dėl koronaviruso ir nuo visų mirusiųjų asmenų.

UAB „Teragyda“ direktorė Jūratė Jackienė informavo, kad vien nuo kovo nuo kovo 16-osios iki balandžio 2 dienos į šią gydymo įstaigą paskambino 9700 pacientų, buvo išduoti 1289 nedarbingumo pažymėjimai, išrašyta 2760 elektroninių receptų. „Teragydoje“ minėtu laikotarpiu dirbo 7 šeimos gydytojai, o iš viso – 26 darbuotojai.

UAB "Vilkmergės klinika" direktorė Dalia Kiaulevičienė informavo, kad vien nuo kovo 16-osios iki balandžio 2 dienos į šią gydymo įstaigą paskambino 1400 pacientų, buvo išduota 800 nedarbingumo pažymėjimų, išrašyta 680 elektroninių receptų.

„Vilkmergės klinikoje“ minėtu laikotarpiu dirbo du šeimos gydytojai, gydytojas psichiatras, penkios slaugytojos ir kt. - iš viso 12 darbuotojų.

Konsultacijos teikiamos, receptai ir nedarbingumo pažymėjimai išrašomi tik darbo dienomis ir darbo laiku, savaitgaliais ir po darbo valandų pacientams teikiamos konsultacijos tik dėl būtinosios pagalbos.

Dėkojame mūsų medikams už pasiaukojantį ir sunkų darbą!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite