Angle down Atgal

Ukmergė jau pradeda ruoštis Šv. Kalėdoms

Ir tikisi, kad COVID-19 infekcijos pandemija jų nepavogs. Ir miesto gatvės, ir viešosios erdvės, ir pagrindinė miesto eglė bus papuošti. Tačiau, vykdant karantino įpareigojimus - vengiant masinių susibūrimų, tradicinis Kalėdų eglės įžiebimo renginys šįkart nebus organizuojamas, tačiau jei pavyks, jį turėtų pakeisti Ukmergės dangų net iš trijų vietų nušviesiantys šventiniai fejerverkai. Nebus šiemet ir karuselės bei kalėdinių švenčių vaikų žaidimo aikštelėse mieste.

Kauno gatvėje šalia Ukmergės kultūros centro (KC) augančią eglę ir viešąsias erdvus puoš UAB „GES projektai“, laimėjusi Ukmergės KC paskelbtą Ukmergės kalėdinės eglutės ir miesto viešųjų erdvių puošybos idėjos ir jos įgyvendinimo paslaugos konkursą. Šių metų Šv. Kalėdų Ukmergėje tema – „Magiškas miškas".

Visos šventinės dekoracijos ant Ukmergės miesto eglutės bus sukabintos iki gruodžio 12 d. ir džiugins visus iki ateinančių metų sausio 8 d. Šventiniai girliandų žiburiai sužibs ir ant pagrindinės miesto eglės pašonėje augančio ąžuolo, vietinių vadinamo „skambančiu“. Prie šventinės žaliaskarės vaikams veiks kalėdinio pašto dėžutė, į kurią įmetus laišką, suskambės smagi melodija. Nebus pamirštas ir Ukmergės piliakalnis bei jo prieigos. Utenos gatvėje esantys keturi stulpai bus papuošti magiško miško dekoracijomis (meškos, briedžiai ir kiti miško gyventojai), šventiškai švies ir keturi į piliakalnį vedantys stulpai.

Ukmergės miesto bendruomenė „Kaimynai“, įgyvendindama šiems, Tautodailės metams, skirtą projektą „Prakartėlė: tautodailė, simbolika ir prasmė“ kartu su Ukmergės krašto tautodailininkais įrengti prakartėlę pačiame miesto centre stovinčios Ukmergės Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje. Medžio skulptoriai jau drožia svarbiausias tris skulptūras – Mariją, Juozapą ir kūdikėlį Jėzų. Po to bus gaminamos įvairios dekoracijos bei kiti personažai (trys karaliai, piemenėliai, avelės ir pan.). Tekstilės tautodailininkai tuo pačiu metu jau siuva skulptūroms rūbus bei gaminamos dekoracijas prakartėlės scenai. Gruodžio mėnesio pradžioje bus montuojama prakartėlės pakyla ir tvartelis, Ukmergės KC čia įrengs apšvietimą ir šviesų instaliaciją. Žuvų gatvėje esančioje erdvėje turėtų sužibti rajono bendruomenių ir verslininkų šventinis kiemelis. Vienuolyno alėją, gaisrinės bokštą rengiasi puošti Ukmergės miesto seniūnija.

Nušvitus šventiniams Ukmergės miesto eglutės žiburiams, virtualiai – per Ukmergės KC paskyrą socialiniame tinkle „Facebook“ - bus išplatinti tradiciniai Ukmergės rajono savivaldybės vadovų ir Kalėdų senelio sveikinimai. Tokiu pačiu būdu bus išplatinti ir meno saviraiškos kolektyvų sveikinimai su koncertiniu numeriu, ukmergiškiai bus kviečiami dalyvauti jau 15-ąjį kartą rengiamoje labdaros ir gerumo akcijoje „Baltas angelas" bei aukoti vienam sunkiai sergančiam berniukui.

Šventinis Kalėdų laikotarpis šiemet bus kitoks nei esame įpratę – be tradicinio šurmulio, triukšmingų renginių ir kitų linksmybių. Viliamės, kad dėl to ilgai lauktos šios šventės bus ne mažiau jaukesnės ir šiltesnės. Juk Kalėdos – tai jausmas. Tad kurkime jį visi kartu!

Pasitinkant didžiąsias metų šventes, kviečiame ukmergiškius puošti aplinką – kiemus, namų erdves, balkonus, įmonių bei įstaigų patalpas ir prieigas. Visus norinčius Ukmergėje įžiebti kuo daugiau šventinių žiburių ir taip sukurti šventinę nuotaiką ne tik sau, bet ir aplinkiniams, kviečiame apie tai informuoti el. p. l.gerulskiene@ukmerge.lt arba tel. 8-687 40586 iki gruodžio 1 d.

Kiekvieno Jūsų sukurtas šventinis žiburys bus įtrauktas į specialiai tai progai parengtą visų lankytinų šventinės Ukmergės vietų žemėlapį. Tegu jos pakelia kalėdinę nuotaiką ir suteikia džiaugsmo visiems – pėstiems ar ratuotiems. Ir tegu tam nesutrukdo koronaviruso siautulys!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite