Angle down Atgal

Ukmergę garsinančio festivalio meno vadovui – garbingas apdovanojimas

Kovo 8-11 dienomis Ukmergėje vyko vienas iš didžiausių kultūrinių renginių - tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė 2019“. 15-ąjį kartą perkusininkai žadino Ukmergę iš žiemos sąstingio ir kvietė žvaliai ir energingai pasitikti išsiilgtą pavasarį. Į keturis festivalio koncertus (du vyko Ukmergės kultūros centre ir po vieną - Jonavos kultūros centre bei Taujėnų dvare) susirinko ne mažiau kaip 1300 klausytojų.

Festivaliui jau 6-ąjį kartą vadovavęs Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Latvijos Muzikos akademijos profesorius Edgars Saksons už perkusinės muzikos puoselėjimą ir propagavimą, už profesionalaus meno sklaidą ir atlikėjų tarptautinį bendradarbiavimą apdovanotas mero padėkos ženklu.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas šį garbingą apdovanojimą festivalio meno vadovui E. Saksons įteikė baigiamajame festivalio koncerte, kuris įvyko kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną.

Edgars Saksons – žinomas atlikėjas, Latvijos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupės koncertmeisteris, Latvijos Muzikos akademijos profesorius, vadovaujantis mušamųjų instrumentų klasei. Edgars Saksons dirbo operoje, įvairiose pasaulio šalyse rengė solinius koncertus, su įvairiais orkestrais grojo kamerinę muziką. 1994–1995 m. Edgars Saksons pelnė Latvijos kultūros ministerijos stipendiją, o 2001 m. Didįjį Latvijos Muzikos apdovanojimą.

Perkusijos festivaliuose Ukmergėje dalyvauja kaip atlikėjas nuo 2011 m. Nuo 2014 m. - jau šio festivalio meno vadovas. Šio vadovo dėka festivalis tapo populiarus dėl savo aukšto meninio lygio, repertuaro išskirtinumo. Meno vadovo Edgars Saksons dėka Ukmergės kultūros centro scenoje pasirodė pasaulinio lygio atlikėjai iš Latvijos, Švedijos, Danijos, Norvegijos, Taivanio, Gvinėjos, Prancūzijos, Vokietijos, Rusijos.

Tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė“ yra vienas svarbiausių, iškiliausių ir įtaigiausių kultūrinių renginių rajone, turintis savo vardą ir garbingą vietą Lietuvos ir Europos muzikiniame pasaulyje. O festivalio meno vadovas Edgars Saksons Lietuvos Nepriklausomybės dienos proga jau šeštą kartą perkusine muzika vėl mus visus suvienijo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite