Angle down Atgal

Ukmergė ateinančias šventes pasitiks įspūdingai pasipuošusi

Ukmergėje vis labiau jaučiama artėjančių didžiųjų metų švenčių dvasia. Aikštėje prie Ukmergės kultūros centro jau spindi šventinė eglė, baigiamas puošti miestas.

Šiais metais pirmą kartą Kalėdinis Ukmergės miesto papuošimas patikėtas profesionalams – 20 metų sėkmingai dirbančiai kūrybinei Vilniaus bendrovei „Švenčių studija“, kurios dizaineriai ir darbuotojai ne pirmus metus kuria Kalėdinę pasaką – puošia mūsų šalies sostinės, Marijampolės, Zarasų, Ignalinos, Raseinių, Širvintų ir kitų miestų pagrindines egles.

„Labai džiaugiamės, galėdami pirmą kartą papuošti Ukmergę – turtingą savo istoriją turintį miestą. Ukmergiškiai, didžiuokitės, esate ypatingi - nes galite grožėtis gyva, miesto centre augančia egle. Šiais laikais – tai retas dalykas. Puoselėkite ją ir branginkite.

Manau, kad pavyks įgyvendinti Ukmergės miesto viešųjų erdvių vizualinės estetikos formavimo ir tobulinimo klausimus sprendžiančios darbo grupės idėjas.

Šią savaitę pradėti visi miesto puošimo darbai vyksta puikiai. Tikimės, jog mūsų įmonės dešimties darbuotojų komandai pavyks viską suspėti padaryti iki šeštadienio, gruodžio 14-osios, kuomet bus įžiebta šventinė miesto eglė“, - sakė UAB „Švenčių studija generalinė direktorė, architektė Jolanta Tūraitė.

Pasak jos, už Ukmergės miesto papuošimą atsakingi įmonės „Švenčių studija“ dizaineriai Paulina Šataitė ir Dominykas Koncevičius. Pastarasis – ne pirmus metus yra svarbiausios šalyje - prie Arkikatedros puošiamos Vilniaus Kalėdų eglės dizaino autorius. P. Šataitė ir D. Koncevičius specialiai Ukmergei sukūrė ir pagamino naujus vienetinius puošybos elementus – šviečiančius balandžius, kurie šiemet mieste kurs dar daugiau kalėdinės nuotaikos.

Ant šventinės Ukmergės eglės bei šalia jos esančio Ukmergės kultūros centro pastato iš viso „nutūps“ 48 trijų skirtingų judesių šviečiantys balandžiai. Dar 10 tokių balandžių papuoš Kauno gatvės atkarpos tarp Klaipėdos ir Vienuolyno gatvių apšvietimo atramas, o 12 – Vilniaus gatvėje esantį pagrindinį miesto tilto per Šventosios upę.

Ant kitų miesto gatvių apšvietimo atramų bus pakabinti nauji puošybos elementai – vadinami fejerverkai (vėduoklės formos šviečiančios juostos).

Ant šventinės miesto eglės šiemet sužibės 5000 lempučių ir blyksčių, suspindės įvairaus dydžio sidabro spalvos burbulai.

Bus papuošti ir miesto centre, Kęstučio aikštėje, augantys medžiai. Jie bus apsukti šviečiančiomis girliandomis – viso tam bus panaudota 1400 metrų girliandų. Iš tolo švies ir ant Ukmergės piliakalnio augantys medžiai – juos apjuos 400 metrų ilgio girliandos, o tarp medžių įsikomponuos ir trys spindintys 2,5 metrų aukščio elniukai.

„Šventinėje Ukmergėje šiemet vyraus aristokratiška, šaltai balta spalva, simbolizuojanti gaivą, švarą, o, galbūt, ir apdainuotus bei šį miestą puošiančius balandžius.

Manau, jog miestelėnai ir miesto svečiai tikrai pajus artėjančių didžiųjų metų švenčių dvasią, suras sau mielų erdvių, kur galės smagiai pasibūti, nusifotografuoti ir kt. Šventinėmis dekoracijomis norėjome akcentuoti bei išryškinti tas Ukmergės vertybes, kurių neturi nė vienas kitas šalies miestas.

Puošdami kiekvieną miestą stengiamės pajusti jo stilių ir pasiūlyti tik jam vienam skirtus „individualius“ sprendinius“,- pasakojo J. Tūraitė.

Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotojos Agnės Balčiūnienės teigimu, kadangi šventes įprasta pajausti ne tik širdimi, bet ir akimis, o ankstesniais metais miesto puošybos kalėdiniu laikotarpiu momentai nebūdavo derinami iš anksto, šiemet nutarta gražiausias metų šventes pasitikti kitaip – harmoningai, jaukiai ir skoningai.

„Toliau tęsiame ekologišką kalėdinę tradiciją - kaip ir keletą metų prieš tai, taip ir šiemet papuošėme miesto centre, prie Kultūros centro, natūraliai augančią žaliaskarę, o prisimenant praėjusių metų įspūdį, šiemet panašiu principu, tik kiek kitaip, UAB „Audiocomas apšvies ir vieną piliakalnio šlaitą, bus papuošta aukščiausia piliakalnio vieta.

Kalėdinėje miesto puošyboje šventiniu laikotarpiu dominuos nuosaikus ir skoningas minimalizmas – juk kartais mažiau ir yra daugiau“, - sakė A. Balčiūnienė.

Visi šventiniai miesto ir eglės papuošimai savivaldybei atsieis daugiau nei 35 tūkstančius eurų. Per 12 tūkst. daugiau nei pernai.

Eglutės įžiebimo šventė Ukmergėje prasidės šeštadienį, gruodžio 14 dieną, 16 valandą.

Kviečiame visus atvykti ir pasigrožėti!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite