Angle down Atgal

Ūkininkų produkcija – lauk: nėra kam jos rinkti

Dar labiau ryškėja darbo jėgos trūkumo Jungtinėje Karalystėje pasekmės – daržovių augintojai dėl to buvo priverstas atsikratyti didžiulio kiekio užaugintos produkcijos.

Rytų Škotijos augintojų (The East of Scotland Growers, ESG) grupė pranešė, kad ūkininkų kooperatyvas Fife išmetė 3,5 milijono galvų brokolių ir apie 1,9 mln. žiedinių kopūstų.

Tai – darbo jėgos trūkumo krizės padariniai: ilgą laiką augintos daržovės į nieką pavirto dėl to, kad nebuvo kam jų surinkti iš laukų, sako ESG vykdantysis direktorius Andrew Faichney’us. Anot jo, šiuo metu ūkiuose užpildyta tik 80 proc. reikiamų darbo vietų. Dėl to žmonės priversti dirbti ilgiau, jiems tenka mokėti viršvalandžius.

Baiminamasi, kad ir dabartinių darbuotojų dalis dar labiau sumažės.

„Jie jau pradeda išeiti iš ūkių, kurie istoriškai buvo priklausomi nuo migruojančių darbuotojų“, – sakė Andrew Faichney’us.

Tačiau tuo žemdirbių problemos nesibaigia.

„Mes jau turėjome pradėti šaldyti savo produkciją, bet iki šiol neužšaldėme nė vieno brokolio žiedelio. Šių darbų atidėjimo priežastis – sunkvežimių, galinčių vežti šaldytus produktus į mažmeninės prekybos vietas, trūkumas.

Dėl to pardavėjai lentynas užpildo kitomis prekėmis, kurių atsargų prikrauti sandėliai“, – aiškino vadovas.

Reaguojant į šias problemas Škotijos maisto žemės ūkio organizacijos šią savaitę laišku kreipėsi į JK ir Škotijos vyriausybes prašydamos imtis veiksmų stabdant darbo jėgos trūkumo krizę.

Įspėjama, kad ši problema dar labiau paaštrės artėjant kalėdiniam sezonui.

„Abu – „Brexit“ ir pandemija – padidino egzistuojantį spaudimą dėl darbo jėgos prieinamumo.

Šiuo metu mes pasiekėme tokį krizės tašką, kuriame daugeliui Škotijos verslų iškilo pavojus su galimu poveikiu vartotojams. Jeigu norime išaugoti Kalėdas, veiksmų reikia imtis dabar“, – rašoma laiške.

„Darbo jėgos trūkumas maisto aprūpinimo grandinėje kuria tokią problemų kombinaciją, kuri padidins mūsų narių veiklos kaštus.

Ilgalaikis problemos sprendimas – apmokyti darbo JK piliečius, tačiau mes norime išvengti bėdų dabar, tam reikia daugiau laikinųjų vizų“, – pasakojo Britanijos šaldyto maisto federacijos vadovas Richardas Harrow.

Anglija Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite