Ugniagesiai gelbėtojai: dūmų detektoriai gelbsti gyvybes

Vilnius
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vien šiais metais gyventojų namuose pradėjus veikti dūmų detektoriams, ugniagesiams teko skubėti į pagalbą daugiau kaip 30 kartų. Dažniausiai jie ima plyšauti, kai ant viryklių ar krosnių paliekami svylantys puodai, o jų šeimininkai tuo metu būna įmigę ar išėję iš namų. Būta ir tokių atvejų, kai dūmų detektoriai ėmė veikti, nes jau reikėjo pakeisti juose esančius elementus.

Štai pirmadienį, 16.17 val., buvo gautas pranešimas, kad Kazlų Rūdos savivaldybėje, Maironio gatvėje esančiame gyvenamajam name, viename iš butų yra dūmų ir veikia dūmų detektorius. Atvykusiems ugniagesiams teko laužti buto duris, nes niekas jų neatidarė, o bute buvo rastas miegantis vyras. Dūmų detektorius ėmė veikti, nes pridegė ant viryklės paliktas puodas. Iš namo ugniagesiams teko evakuoti 7 žmones. Dūmais apsinuodijęs gyventojas buvo išgabentas į ligoninę.

„Gerai, kad laiku pranešta, jog bute yra dūmų ir veikia dūmų detektorius. Tikimės, kad medikams pavyks išgelbėti garbaus amžiaus vyro gyvybę“, - sakė Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kazlų ugniagesių komandos vadovas Juozas Skrinska. Beje, dėl pradėjusio veikti detektoriaus, šios komandos ugniagesiams teko vykti ir praėjusią savaitę. Šeimininkei įkūrus krosnį, name pradėjo kauptis dūmai, kurie netrukus pasiekė ir dūmų detektorių. Tad šeimininkė, pamaniusi, kad yra gaisro tikimybė, iškvietė ugniagesius.

Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gaisrų statistika rodo, kad, prasidėjus kūrenimo sezonui, didėja ir gaisrų rizika. Todėl ugniagesiai pataria, kad, norint išvengti skaudžių nelaimių, namuose būtina įsirengti dūmų detektorius, nes jie gelbsti gyvybes ir padeda išvengti didelių nuostolių, kurie neišvengiami, kai ugnis išplinta.

ELTA