Angle down Atgal

Ugniagesiai dar kartą įspėja: karšti riebalai labai pavojingi

Nepilkite vandens į degantį aliejų! Negesinkite degančių riebalų vandeniu! Nors ugniagesiai nuolat primena šią taisyklę gyventojams, skaudžių nelaimių neišvengiama.

Vakar Kaune tik laimingo atsitiktinumo dėka nežuvo ir nesusižalojo moteris. 17.54 val. ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Lampėdžių gatvėje, bendrabučio bute ketvirtajame aukšte, gyventoja į indą su užvirusiu aliejumi įpylė vandens, todėl susidarė ugnies pliūpsnis ir įvyko sprogimas. Jo metu buvo išstumtas virtuvės langas, pastumta išorinė namo siena, įtrūko viršuje ir apačioje esančių butų sienos ir lubos. Moterį apžiūrėjo medikai, tačiau paaiškėjo, kad ji sprogimo metu nenukentėjo.

Kaip papasakojo butą apžiūrėjęs Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Abalmasovas, moteris pusvalandį uždengtame puode virė aliejų, jai nukėlus dangtį, aliejus užsiliepsnojo. Gyventoja nukėlė puodą nuo elektrinės viryklės ir įpylė į jį puodelį vandens. „Tuomet ir šoktelėjo ugnies pliūpsnis bei nugriaudėjo sprogimas. Kadangi buvo pradarytas langas, liepsnos ėjo jo link. Kambarys aprūko, bet gaisras jame nekilo. Tik langų rėmai ir palangės atsidūrė lauke,“ – pasakojo D. Abalmasovas.

Kad vietoj gardžių spurgų nereikėtų remontuoti savo ar kaimynų butų, patirti didelių nuostolių ir sužalojimų, užsidegus riebalams pirmiausia išjunkite dujas ar elektrą viryklėje, o puodą ar keptuvę uždenkite dangčiu ar storu audiniu, kad į vidų nepatektų oras. Taip pat nelaikykite virtuvėje degiųjų medžiagų, nestatykite viryklės prie užuolaidų, nes jos netikėtai gali užsiliepsnoti, nelaikykite virtuvėje nereikalingų daiktų, baldų, makulatūros.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite