Angle down Atgal

UAB „Sūduvos vandenys“ planuoja rekordines investicijas

Marijampolės savivaldybės taryba pritarė patikslintam UAB „Sūduvos vandenys“ 2019–2020 metų veiklos planui. Dokumente  suplanuoti įvairūs infrastuktūros gerinimo, įrenginių remonto, nuotekų šalinimo tinklų įrengimo ir kiti darbai. Planuojama, kad iš viso per šį laikotarpį įmonę pasieks rekordinės 5,4 mln. eurų investicijos.

Investicijų nauda – akivaizdi

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, UAB „Sūduvos vandenys“ 2021 metais plėtros projektams įgyvendinti ir įrengimams atnaujinti iš įvairių finansavimo šaltinių panaudojo beveik 3,7 mln. eurų. Vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinklai pakloti Igliaukoje ir Gudeliuose. Daukšių, Smilgių, Kūlokų, Balsupių, Barštinės ir Vaitiškių kaimiškose vietovėse pastatyti 6 vandens gerinimo įrenginiai.

Centralizuoto geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tinklų įrengimas vyko ir Marijampolės miesto teritorijoje – Šaulių g., Tarpučių g., Dariaus ir Girėno g., Tarpučių kvartale, Vilkaviškio g., J. Jablonskio g., Ramybės g.  Taip pat įsigyta ypač reikalinga programinė ir betranšėjo kasimo įranga.

K. Podolskis akcentavo, kad atlikti darbai leido sumažinti įmonės patiriamus geriamojo vandens praradimo ir infiltracijos nuostolius. Tačiau dėl įvairių incidentų susidėvėjusiuose centralizuoto vandens tiekimo ir nuotekų surinkimo tinkluose patiriami nuostoliai išlieka dideli, todėl būtina ir toliau aktyviai tęsti įmonei priklausančių tinklų atnaujinimą. Skaičiuojama, kad įmonei priklauso 358 km vandens tiekimo ir 294 km nuotekų surinkimo tinklų.

Plėtrą tęs ir šiemet

2022 metais įmonė toliau vykdo suplanuotą tinklų ir įrengimų plėtrą. Balsupių, Katiliškių ir Želsvos kaimiškose vietovėse numatoma įrengti 3 nuotekų valymo įrenginius, o Meškučių ir Padovinio kaimų nuotekų surinkimo tinklus prijungti prie Marijampolės centralizuotų tinklų. Taip pat numatoma pastatyti 7 vandens gerinimo įrenginius (Katiliškių k., Svetlicos k., Riečių k., Užgirių k., Daugirdų k., Igliaukos k., Buktos k.).

Marijampolėje numatoma rekonstruoti Vasaros g. 7 esančią pagrindinę miesto vandenvietę iš kurios geriamuoju vandeniu aprūpinama apie 16 tūkst. gyventojų. Atliekant rekonstrukciją, taip pat bus įrengti elektros generatoriai, kurie nenutrūkstamą vandens tiekimą užtikrins net ekstremaliosios situacijos metu. Tai pat bus rekonstruojami susidėvėję  geriamojo vandens tiekimo tinklai Stoties g. Marijampolėje, Patašinės ir Valavičių gyvenvietėse. Šiems darbams iš Marijampolės savivaldybės biudžeto numatyta skirti 1,34 mln. eurų.

Vykdydama savo veiklą ir planuodama investicijas, UAB „Sūduvos vandenys“ siekia užtikrinti, kad gyventojams būtų tiekiamas saugus ir kokybiškas vanduo, o surenkamų nuotekų tvarkymas atitiktų Nuotekų tvarkymo reglamente numatytas nuostatas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite