Angle down Atgal

Tyrimą dėl galimo Seimo nario papirkimo perima Generalinė prokuratūra

Ikiteisminį tyrimą dėl galimo bandymo papirkti Seimo narį Matą Maldeikį perima Generalinė prokuratūra, antradienį pranešė generalinė prokurorė Nida Grunskienė.

„Tokį sprendimą priėmiau siekdama, kad ikiteisminio tyrimo eiga nekeltų abejonių dėl objektyvumo, nešališkumo, išsamumo“, – antradienį Seime sakė ji. 

Iki tol tyrimą kontroliavo ir jam vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

N. Grunskienė pranešė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas balandžio 27 dieną, Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) gavus M. Maldeikio pareiškimą apie bandymą jį papirkti.

Generalinė prokurorė taip pat informavo, kad dėl STT pareigūnų prievartos panaudojimo prieš Seimo narį „darbietį“ Mindaugą Puidoką jo kabinete Seime buvo atliktas vidinis patikrinimas prokuratūroje.

„Jokių duomenų, kad tyrimui vadovavęs prokuroras būtų davęs nurodymą naudoti prievartą Seimo nario atžvilgiu nenustatyta“, – teigė N. Grunskienė.

Ji patvirtino, kad prievarta prieš M. Puidoką panaudota, tačiau pabrėžė, jog to būtų išvengta, jeigu Seimo narys būtų vykdęs teismo sprendimą ir pats atidavęs savo telefonus.

Ar panaudota proporcinga prievarta, anot generalinės prokurorės, atsakys vidinis STT tyrimas.

Ketvirtadienį Seimo Darbo partijos frakcijos narys M. Puidokas pranešė, kad STT pareigūnams atliekant kratą jo kabinete prieš jį panaudotas smurtas. Politikas tvirtino, kad jam atsisakius atiduoti mobiliuosius telefonus pareigūnai jį prispaudė, ėmė dusinti, suplėšė kelnes, įdrėskė ranką

STT atlieka tyrimą, kad M. Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius Seimo patalpose pasiūlė M. Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį, jog Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, jog būtų sustabdytas ar atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto priėmimas.

Šioje byloje įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu pateikti K. Motiečiui ir azartinių lošimų ir lažybų bendrovės „Tete-A-Tete“ savininkui Samoilui Kacui. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite