Angle down Atgal

„Tyrėjų naktis“ Visagino progimnazijoje

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje paskutinę rugsėjo mėnesio savaitę vyko „Tyrėjų naktis“. Tai visoje Europoje vykstantis renginys, skatinantis visuomenės domėjimąsi tiksliaisiais mokslais, supažindinantis mokinius su mokslininko profesija.  

Paskutiniu metu nuolat girdime žodį virusas, tačiau ne visi žinome, kas tai yra, kuo virusas skiriasi nuo bakterijos ir kodėl jis toks pavojingas. Taigi, neatsitiktinai pasirinkta šių metų ,,Tyrėjų nakties“ tema „Virusų medžioklė“. 5-8 klasių mokiniams visą savaitę vyko integruotos lietuvių kalbos, biologijos, technologijų, žmogaus saugos pamokos. Mokiniai susipažino su nematomais ir kartais šiek tiek gąsdinančiais virusiais, sužinojo, kaip jie plinta, dauginasi ir vėliau sukelia ligas. Dirbdami individualiai ir grupėmis mokiniai lipdė iš plastilino virusų modelius, lygino jų sandarą. Žinoma, mokiniai aptarė, kaip nuo jų apsisaugoti, ko labiausiai virusai bijo.

8 klasių  mokiniai vyko į Kauno Rotušės aikštėje įsikūrusį Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejų, kurio ekspozicijoje vaizduojama XIX a. pab. Lietuvos miesto vaistinė. Supažino su vaistinės struktūra: oficina (receptų kambariu), koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambariu, laboratorija, rūsiu. Daug sužinojo apie vaistų gamybos procesus.

Esame tikri, kad „Tyrėjų naktis“ mokinius paskatins labiau domėtis tiksliaisiais mokslais, stiprins jų žingeidumą ir mokymosi motyvaciją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite