Šalčininkų rajono savivaldybės nuotr.
Angle down Atgal

Tvarkomas Vilkiškių dvaras

Vilkiškės – tai vaizdinga Šalčininkų rajono gyvenvietė, kurią garsina išskirtinis vieno aukšto medinis dvaro pastatas, buvusi bajorų Dmochovskių nuosavybė.

2015 m. Šalčininkų rajono savivaldybė įgyvendino dvaro atnaujinimo darbus. Šiuo metu jis nė iš tolo neprimena seno, apleisto ir pakrypusio į priekį pastato. Ilgus metus čia veikė mokykla, o sovietmečiu dvaro teritorijoje buvo organizuojamos vaikų ir jaunimo vasaros stovyklos.

Aplink dvarą driekiasi valstybės saugomas parkas, jame vertinga liepų alėja. Šiuo metu Šalčininkų rajono savivaldybė pradėjusi Vilkiškių dvaro sodybos fragmentų aplinkos tvarkymo darbus, kurių tikslas – suformuoti kryptingą kraštovaizdį, sustiprinti ekologinį jo stabilumą, sudaryti naujas rekreacines galimybes ir projekto tęstinumo prielaidas.
Darbų metu naikinami savaiminiai krūmai ir medžiai, atliekami genėjimo darbai, ypatingas dėmesys skiriamas dvarą supančiai liepų alėjai. Specialistų teigimu, realizuojant projekto veiklas siekiama išsaugoti kuo daugiau vertingų želdinių, o vietoje nebūdingų alėjai medžių bus pasodinti nauji liepų sodinukai, pritaikyti alėjoms formuoti. Planuojama, kad iš viso bus pasodinta apie 70 naujų liepaičių. Pastebėtina, kad iš 80 - ies šiuo metu alėjoje augančių liepų dvaro statybos laikus mena apie 20, kitos buvo sodinamos vėliau. Pačioje alėjoje įrengiamas pasivaikščiojimo takas, kurio ilgis – per 300 metrų. Jo danga projektuojama iš natūralaus akmens skaldelės - žvyro mišinio. Tako teritorijoje bus įrenti suoliukai, dviračių laikikliai. Taip pat atluriamas dvaro parteris, jame formuojami takai.

Vilkiškių dvaro, kaip rekreacinės zonos, privalumas – Merkio upė. Todėl projektas numato liepto įrengimą, taip sudarant galimybę čia išsilaipinti, pabaigti kelionę arba tiesiog sustoti poilsiui Merkį pamėgusiems baidarininkams. Pakrantėje suplanuotos persirengimo kabinos, pavėsinės ir laužavietės. Svarbi šių sprendinių dalis – privažiuojamasis keliukas ir automobilių stovėjimo aikštelė. Planuojama , kad darbai užtruks iki vasaros pabaigos.

Atlikus darbus ši teritorija bus dar patrauklesnė čia lankantiems turistams ir Merkiu plaukiantiems baidarininkams, sudarys prielaidas didėti keliautojų srautui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite