Tvarkingos pėdos – ne vien dėl grožio

Marijampolė
Marija Burbienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vasara – basučių sezonas, deja, ne visos moterys jas dėvi. Priežastis – negražūs kojų nagai, suskilę, šiurkštūs kulnai. Pasak manikiūrininkės Rūtos Sasnauskaitės, vyrai į savo pėdas ir kojų nagus išvis per daug dėmesio nekreipia. O vertėtų, nes ir vieni, ir kiti turi tą pačią problemą – išsausėjusią pėdų odą, o dėl to atsiranda odos niežėjimas, šerpetojimas, skilinėjimas.

– Nenuostabu, kad visą vėsųjį sezoną vaikštant uždarais batais pėdos pasidengia negyvų odos ląstelių sluoksniu, kurį ne visada pasiseka patiems pašalinti, o be to, ir nelabai rekomenduojama. Dažniausiai persistengiama ir nušveičiama per daug, tada oda užauga dar storesnė, – pastebi Rūta.

Dažnai odos sausumą lemia ir sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, egzema, diabetas ar skydliaukės ligos, grybelis. Pastebėjusi tokias nagų, pėdų problemas, Rūta klientėms rekomenduoja kreiptis į medikus.

– Ypač prasta pėdų, nagų būklė pasijuto šį pavasarį. Po karantino atėjusios moterys skundėsi sukietėjusiais kulnais, įlūžusiais, įaugusiais į odą nagais. Taip dažniausiai atsitinka dėl netaisyklingo nagų kirpimo. Įdomiausia tai, kad net prieš ateidamos į saloną moterys apkerpa nagus. To tikrai nereikia daryti, – perspėja Rūta.

Manikiūrininkė pastebėjusi daug moterų, kurios nagus kerpa netaisyklingai – ovaliai, ir sako taip darančios nuo vaikystės.

– Kirpti kojų nagus, ypač nykščių, reikia tik tiesiai, neapvalinant, kad nagas neįaugtų į odą. Nereikėtų nykščio kirpti ir per trumpai, nes jo nagas turi saugoti piršto kraštą nuo trinties su batu ar basute. Dažnai nykščių nagus tenka ir suploninti, nes moterys skundžiasi, jog spaudžia batai. Yra saugus pedikiūras, kai odelės apie nagą atstumiamos apelsinmedžio lazdelėmis, taip pat aparatinis pedikiūras, atliekamas specialiomis priemonėmis. Beje, pastarojo metodo nerekomenduoju vaikams ir paaugliams, kurių nagai vis dar auga, „renkasi“ formą. Jiems nagų odelės tiesiog atstumiamos, – pasakoja Rūta.

Moterų mėgstamiausias – kosmetinis visų pėdų pedikiūras, kai kojos pamirkomos vonelėje, įvyniojamos į rankšluostį ir laikomos šiltai, kad būtų lengviau pašalinti suragėjusią odą nuo kulnų ir padų. Taip pat pašalinamos odelės aplink nagus, atliekamas kojų šveitimas. Naudojama ir parafino terapija, ypač populiari tarp vyresnių žmonių. Galiausiai nagai nulakuojami pageidaujama spalva.

– Jei bateliai atviri, dažniausiai moterys renkasi prancūzišką manikiūrą, taip pat lakuoja klasikine raudona spalva arba lako spalvą derina prie rūbo, – sako Rūta.

Kaip dažnai reikia atlikti pedikiūrą, priklauso nuo klienčių pageidavimų, laiko ir, žinoma, nagų bei pirštų odos ypatumų. Jei ant nagų odelė užauga labai greitai, pedikiūras daromas dažniau, jei oda sausa ir plona, pakanka kas pusantro ar du mėnesius.

Be abejo, norint turėti gražias pėdas, ir pačioms teks pasistengti: palepinti kojas arbatmedžio aliejaus vonelėmis, drėkinti pėdas ir tarpupirščius, kurie taip pat labai išsausėja. Aliejų ar kremą patariama tepti iškart po dušo, kad oda jį geriau absorbuotų. Taip pat svarbu žinoti, kad prastos kokybės muilas sausina odą, tad geriau naudoti natūralų drėkinantį. Rekomenduojama prieš naktį ne tik pasitepti drėkinamuoju kremu, bet ir apsimauti medvilnines kojines. Ryte pastebėsite akivaizdų odos suminkštėjimą, nereikės baimintis, kad gali įtrūkti kulnai. Beje, Rūta nerekomenduoja vaikščioti basomis, nes tai nesaugu padams ir nesveika odai.