Angle down Atgal

Turto vertinimas: naudingi patarimai

Juos dalija Aidas Liorentas, INREAL turto vertintojas.

– Kada žmonėms dažniausiai prireikia turto vertinimo paslaugos?

– Vertintojo prireikia, kai imama paskola būstui (ar kitam turtui) pirkti. Taip pat mes padedame spręsti ginčus dėl turto vertės bei patariame, kokį turtą ir už kiek galima nupirkti, parduoti, išnuomoti.

– Kiek kainuoja vertinimas ir kiek jis užtrunka?

– Vertinimo kaina priklauso nuo turto sudėtingumo, todėl ji gali būti ir šimtas, ir keliasdešimt tūkstančių eurų. Standartinio buto Šiauliuose vertinimas kainuoja nuo 120 Eur. Trumpiausias laikas nuo sutarties pasirašymo iki vertinimo ataskaitos atidavimo yra viena darbo diena, tačiau didelių objektų vertinimas gali užtrukti ir keletą mėnesių.

– Kokius „namų darbus“ verta atlikti, prieš užsakant turto vertinimą?

– Visų pirma, reikėtų apklausti keletą šią paslaugą teikiančių įmonių ir išsiaiškinti, kokia yra paslaugos rinkos kaina. Taip pat rekomenduočiau iš anksto pasikonsultuoti su vertintoju dėl savo lūkesčių turto vertei, taip išvengiant nesusipratimų, gavus turto vertinimo ataskaitą.

– Kokių problemų gali kilti, vertinant turtą?

– Dažniausiai problemų kyla dėl netvarkingų dokumentų: neįregistruotų statinių, žemės sklypų, kai statybų baigtumas nuosavybės dokumentuose neatitinka realios situacijos ar pastatų suplanavimas yra kitoks nei brėžiniuose, kai trūksta reikiamų leidimų, nenustatyta bendrasavininkių naudojimosi turtu tvarka ir t. t. Būna ir tokių atvejų, kai vertintojas tiesiog negali patekti į patalpas, o turto apžiūra yra būtina vertinimo proceso dalis.

– Kaip atpažinti tikrą vertintoją nuo apsišaukėlio?

– Pirmiausia – paprašyti parodyti kvalifikacijos pažymėjimą. Taip pat reikėtų skirti konsultaciją dėl galimos turto vertės bei turto vertinimą. Konsultacijos formos raštas neturi jokios juridinės galios nei banke, nei teisme. Tuo tarpu turto vertinimo ataskaita yra galiojantis dokumentas, kurį gali parengti tik profesionalus, turintis kvalifikacijos pažymėjimą vertintojas, dirbantis šiai paslaugai atestuotoje įmonėje.

VISOS NEKILNOJAMOJO TURTO PASLAUGOS

Vilniaus g. 130, siauliai@inreal.lt, www.inreal.lt, +370 687 07747

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite