Turto naikinimas Dainų parke

Šiauliai
Šią foto padariau balandžio 12 dieną, netoli griovio pradžios.
Stasys Puščius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kaip tapti turtingiems? Tokius klausimus dažnas pilietis užduoda sau. Atsakymas yra vienas: nenaikink ir nelaužyk to, ką jau turi.

Praėjus kelioms dienoms be lietaus, nutariau nueiti ir pasižvalgyti po gamtą. Eidamas Dainų parko pakraščiu, dar nevisai išdžiūvusiu taku, priėjau iki posūkio griovo link, ties raudonų mūrinukų kvartalu. Kelis metus džiugindavo žvilgsnį pastatyti ir gerai įtvirtinti poilsiniai suolai. Pasėdėdavau ir aš. Malonu gamtoje. Aplink žaluma, medžiai ir paukščių čiulbėjimas.

Bet štai pamačiau nemalonius vaizdelius. Bent du suolus bandyta išversti. Kam jie užkliuvo? O gal norėjo kur nors nuvežti? Aš padariau išvadą, kad tai nesusipratusio jaunimo darbeliai. Taigi ant dviejų suolų atsisėsti jau nebegalima. Ir tada pagalvojau, kad mes niekada nebūsime turtingi, jei esamą turtą gadinsime ir naikinsime. Mane nuo pat vaikystės mokė tėveliai, kaimynai, kad tą, ką turi, prižiūrėk ir saugok. Kodėl dauguma žmonių gyvena gerai? Ogi todėl, kad saugo savo įsigytą butą ar namą. Kambariuose esančius baldus bei buitinę techniką. Juk reikia suprasti, jeigu saugosi vieną ar kitą savo daiktą, tai gali nusipirkti dar kažką. Arba tiesiog savo finansus, taip vadinamą biudžetą, kaupti. Štai minėti suolai. Jų padarymui ir pastatymui reikėjo paaukoti šiek tiek lėšų. O jeigu juos sunaikins ar sulaužys, jų atstatymui vėl reikės jų skirti.

Labai gaila, kad dalis jaunų piliečių to nesupranta. O nesupranta matomai todėl, kad jų tėveliai ar seneliai gyveno tais laikais, kada buvo įsivyravęs posakis, jog vienas ar kitas inventorius ar pastatas yra ne mūsų, bet "kolchozo". Matyt, šita bloga taisyklė yra įleidusi gilias šaknis.