REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2019 m. Sausio 8 d. 09:15

Turkiškas vardas

Vilnius

Ankaros miestas. Kaip ir visos sostinės turi savotiško žavesio.

Gintaras BielskisŠaltinis: Etaplius.lt


66899

Vieną dieną, sėdėdamos su draugėmis kavinėje, pradėjome diskutuoti, kad mums reikalingi turkiški vardai. Nėra lengva išsirinkti iš gausybės neįprastų vardų. Draugės vis pasiūlo naują, o aš vis purtau galvą - niekas netinka. Su savo tikruoju vardu teko ilgai draugauti, kiekvieną gyvenimo periodą aš vis girdėjau ir jaučiau jį kitokį.


Foto galerija:

tur6.jpg
tur2.jpg
tur3.jpg
tur4.jpg
tur5.jpg

Turbūt nekiekvienam patinka turimas vardas, kol galiausiai metams bėgant, nebelieka reikšmės kaip žmonės į tave kreipiasi. Sakoma, kad katėms taip pat nepatinka joms duoti vardai. Draugei paklausus, kokios vardo reikšmės noriu, neturėjau ką atsakyti. Sunku išsirinkti - ar noriu būti labiau protinga, ar labiau graži. Turkijoje visi vardai turi reikšmę ir tikima, kad naujagimiui duotas vardas gali nulemti jo likimą.

Izmiro savivaldybėje darbai įsibėgėja. Turėjau progą susipažinti su mero žmona. Pamačius puikiai atrodančią ir ryžtingai nusiteikusią moterį, rankos šiek tiek nusviro - nežinojau ko tikėtis, ji tikriausia nemoka angliškai ir susipažinti artimiau nepavyks. Per pirmąsias minutes galima visko prisigalvoti. Ir staiga, mano akys sužibo, ir nuomonė pasikeitė absoliučiai. Mero žmona yra nuostabi, puikiai šneka anglų kalba, ji yra vidaus ligų gydytoja, labai moteriška ir protinga. Tą dieną buvo susitikimas su sunkiai gyvenančiomis moterimis, kurioms ji vedė paskaitą ir dalijo patarimus, kaip pagerinti vidaus organų veiklą. Ji paliko puikų įspūdį. Dabar labai smalsu susipažinti su pačiu meru, tikiuosi turėsiu tokią progą.

Lapkričio pabaigoje keliavau į Turkijos sostinę, kurioje vyko mokymai. Jie buvo labai informatyvūs, toli nuo Ankaros centro, prabangiame viešbutyje - viloje, šalia natūraliai susiformavusio ežero, kas yra retas reiškinys Turkijoje. Vieną dieną dėstytoja pasakojo buvusių savanorių sėkmės istorijas, kaip jie atrado save ir susikūrė savo svajonių darbus. Klausantis šitų istorijų, apsidairiau aplinkui ir bandžiau įsivaizduoti kitus savanorius, kokie jie bus grįžę į savo namus po projekto. Ar bus tokie patys, kokie buvo prieš išvažiuojant - abejoju. Po gyvenimo Turkijoje, niekada nebebūsi toks pat, koks buvai prieš tai. Nebūsi blogesnis, tiesiog būsi kitoks. Mes visi atvykome į Turkiją tuo pačiu tikslu - savanoriauti. Viena iš užduočių mokymuose buvo surašyti „tobulo savanorio“ bruožus. Tobulų žmonių nebūna, bet pagalba kitiems yra gero žmogaus bruožas. Mokymuose dalyvavo dvidešimt septyni savanoriai atvykę į Turkiją iš įvairių šalių. Buvo smagu matyti, kokie mes visi esame neįtikėtinai skirtingi ir visi bandantys atrasti save.

Prasidėjus žiemos sezonui, parduotuvėse pajaučiau, kad kažko čia trūksta. Tai kur kalėdinės girliandos ir eglutės? Kur kalėdinės dainos ir pasiruošimai? Čia net mandarinai nereiškia, kad prasidėjo šventų Kalėdų laukimas. Tiesa ta, kad musulmonai nešvenčia katalikiškų švenčių. Iš dalies yra liūdna, kad jie nepajaučia gražiausios metų šventės dvasios, bet iš kitos pusės, yra daug lengviau laukti Naujųjų metų, kai aplinka tavęs nespaudžia galvoti apie perspaustą dovanos galią. Aš labai laukiu Kalėdų, prisiminimų apie praėjusius metus ir ieškojimų, kur ir kaip padaryti gerą darbą. Dar labiau pakurstė šventinio laukimo ugneles, internete pasirodžiusios kalėdinės eglės Lietuvos miestuose. Mano gimtojo miesto pasididžiavimas - tobula žaliaskarė eglė. Idealiai sugalvota pavaizduoti tą tikrąją Kalėdų dvasią, kuri yra apie paprastumą ir nuoširdumą. Prigimtinis noras būti geriausiu, tai kiekvienoje progoje matyti kuo gali dalintis ir atiduoti tai, ką turi geriausia. Galiausiai, nebereikia niekam nieko įrodinėti ir tas žaliai spindintis nuoširdumas sujungia ir sukviečia pasidžiaugti stebuklais.

Kaip pasverti, kada tu esi geras žmogus, o kada elgiesi blogai? Teisingumo simbolis - Temidė, vaizduojama užrištomis akimis, laikanti rankose svarstykles ir kalaviją. Bešališkai bandanti pasverti gėrį ir blogį bei apginti teisybę. Turkijoje kalavijas simbolizuoja nepriklausomybę, laisvę, jiems jų istorija yra labai svarbi. Gruodis yra ypatingas laikotarpis, kai mažiau matuojame, o daugiau darome gero. Nebūtina išvažiuoti ar pasikeisti vardų, kad būtume geresni ir laimingesni. Bet kokiais vardais mus gali vadinti, tai nepakeis jau padarytų darbų ir ištartų žodžių. Galime tikėti, kad nauji metai, mums vėl suteikią šansą iš naujo keistis. Galime tikėti, kad mūsų likimas jau yra nulemtas. Galime tikėti bet kuo, tik prieš visus tikėjimus atsisukime į save ir įsitikinkime, kad patys sau esame sąžiningi ir atviri. Metų pabaigoje būkime nuoširdūs - tai pati geriausia dovana.

Šarūnė Šidlauskaitė,
Izmiras, Turkija

Tai penktasis pasakojimas, kuriame širvintiškė Šarūnė Šidlauskaitė dalijasi savo įspūdžiais iš savo stažuotės Turkijoje. Ankstesnį pasakojimą rasite čia



REDAKCIJA REKOMENDUOJA