Angle down Atgal

Turizmo asociacija: Graikijos uždarymas – didelis smūgis įmonėms

Lietuvai plečiant šalių, iš kurių grįžus būtina saviizoliuotis, sąrašą ir į jį įtraukus Graikiją, suduotas didelis smūgis turizmo agentūroms, sako Lietuvos turizmo asociacijos vadovė. Graikija dabar yra pagrindinė kelionių iš Lietuvos kryptis.

„Po pandemijos Graikijos salos buvo kone vienintelė kryptys, į kuria kelionių organizatoriai vykdė skrydžius. Šios krypties uždarymas – didelis smūgis turizmo sektoriaus įmonėms“, – BNS sakė Milda Plepytė.

Jos teigimu, naktiniai valstybės institucijų sprendimai lėmė neįvykusias suplanuotas atostogas daliai keliautojų, taip pat jų perkėlimo bei kompensavimo kaštus organizatoriams. 

„Ypač sudėtinga priimti ir suprasti gana keistus valstybinių institucijų komunikacijos sprendimus, kuomet visos turizmo industrijos likimas bei 13 tūkstančių keliautojų patogumo bei saugumo klausimas yra iškomunikuojamas vėlai vakare, per media kanalus be jokio atskiro pranešimo kelionių organizatoriams ar asocijuotoms struktūroms“, – sakė M. Plepytė.

Nuo antradienio grįžus iš Airijos, Danijos, Graikijos, Jungtinės Karalystės ir Nepalo privaloma dviem savaitėms saviizoliuotis – šios šalys pirmadienio vakarą įtrauktos į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą.

Turizmo asociacijos Sveikatos bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų praėjusią savaitę paprašė leisti keliones į saugius autonominius Europos regionus, o saugias valstybių salas vertinti atskirai, tačiau ministro Aurelijaus Verygos teigimu, salos sąraše nėra atskirtos, nes dėl to nepavyko susitarti su Latvija ir Estija.

Pasak M. Plepytės, saugių salų atskyrimas būtų ypač svarbus užtikrinant turizmo įmonių veiklą, be to, ji abejoja dėl trijų valstybių bendro sutarimo, nes Baltijos šalys ir dabar leidžia keliones į skirtingas valstybes.

„Autonominių regionų vertinimo klausimas keliamas nuo rugpjūčio pradžios, visuomet pažymėta, jog tai privalo būti bendras Lietuvos, Latvijos ir Estijos nutarimas ir valstybės privalo priimti bendrus nutarimus, tačiau jau daugiau nei mėnuo Lietuvoje nėra patvirtintas trečiųjų valstybių sąrašas, kurį kas pora savaičių peržiūri ir atnaujina Europos Taryba“, – sakė M. Plepytė.

Jos teigimu, tiek Latvija, tiek Estija šį valstybių sąrašą yra patvirtinusios, todėl jų kelionių organizatoriai jau kurį laiką gali skraidinti į Tunisą, tuo metu Lietuvos keliautojams ši kryptis uždaryta. Estija leidžia keliones į Kiprą, kuris lietuviams taip pat uždarytas. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite