Angle down Atgal

Turizmas Šiauliuose: 2018-uosius palydint

Baigiantis metams apmąstome nuveiktus darbus, sutiktus žmones ir planuojame, ką veiksime nutilus Naujųjų metų laikrodžio dūžiams. Šiaulių turizmo informacijos centre trečiadienį priešpiet buvo pristatyti per 2018 metus nuveikti darbai ir ateities planai. Susitikime dalyvavo ir gidai Laima Šadžiuvienė bei Saulius Stasiūnas.

2018 metais skirtas finansavimas leido Šiaulių turizmo informacijos centrui efektyviau vykdyti veiklas, prisistatyti parodose, sukurti naujų leidinių, įsigyti patogiam gidų darbui skirtų įrenginių.

Nors Turizmo departamento siekis yra mažinti turizmo sezoniškumą, kol kas metų laikų kaita turi įtakos ir keliautojų skaičiui. Per 2018 m. sausio-rugsėjo mėnesius Šiaulių turizmo informacijos centre apsilankė 53 009 lankytojų, o tai yra beveik 50 proc. daugiau negu 2017 metais, kuomet Centras susilaukė 35 453 lankytojų iš Lietuvos ir užsienio valstybių.

Internetas leidžia lengviau pasiekti interesantus, todėl efektyvus turizmo svetainių darbas būtinas. Šiaulių TIC administruoja dvi internetines svetaines: http://tic.siauliai.lt ir www.siauliai-events.lt. Analizuojant paskutinių trijų metų lankomumo dinamiką, labai aiškiai pastebimas abiejų portalų lankomumo augimas.

Socialiniai tinklai „Facebook“ ir „Instagram“ leidžia vizualiai skleisti informaciją apie lankytinus objektus, renginius. „Facebook“ paskyrą šiuo metu seka beveik 5000 žmonių (pokytis 3889 – 80%). Rengiami konkursai, akcijos sustiprina aktyvumą Šiaulių TIC profilyje.

Regis, internetu galima pasiekti visus, tačiau popierinės renginių afišos ir leidiniai – patogūs ir malonūs naudojimui, jų paklausa nemažėja. Lietuvos respublikai minint 100 metų jubiliejų, Šiaulių TIC, bendradarbiaudamas su miesto istorikais, muziejais, savivaldybe, parengė leidinį Kitas leidinys – turistinis maršrutas „Šimtmečio Šiauliai“. Turistiniai pasiūlymai Šiauliuose sudėti į atskirą leidinį, kuriame išsami informacija apie ekskursijas, edukacijas, pramogas. Šis leidinys labai populiarus mokyklose – planuojant mokinių ekskursijas, pažintines išvykas ir pan. Minint „Sąjūdžio“ 30-metį išleistas leidinys „Roko lydimi. Laisvo žodžio vedami. Sąjūdis“. Parodos „Mokykla 2018“ pristatytas Šiaulių žemėlapis lenkų kalba (leidinys priklauso „Trys S magija“ grupei). Šiuo metu ruošiamas turistinis vadovas po Šiaulius.

Viena iš Centro veiklų yra tiesioginis ekskursijų organizavimas ir tarpininkavimas jas užsakant. Per devynis mėnesius Šiaulių turizmo informacijos centras surengė arba prisidėjo prie 146 ekskursijų organizavimo.

Iš viso per minimą laikotarpį, bendradarbiaujant su Šiaulių miesto gidais buvo parengti 27 nauji ekskursijų maršrutai.

Išskirtinio dėmesio verta ekskursija „Pagauk momentą!“. Tai pramoginė ekskursija, su šokio, teatro ir muzikos elementais, atskleidžianti Šiaulių miesto gyvenimą 1938 metais, per tuo metu mieste gyvenusias, dirbusias, kūrusias asmenybes.

Šiemet Lietuvoje yra paskelbti „Sąjūdžio“ metai. Ta proga Šiaulių turizmo informacijos centras siūlo užsakomąją ekskursiją „Sajūdis. Roko lydimi, laisvo žodžio vedami“.

Šventiniu laikotarpiu organizuoti du orientaciniai žygiai, prie kurių prisidėjo Normundo Valterio jaunimo mokykla, skautai, fizikos mokytojas Remigijus Pozniakovas.

Rugsėjį Valstybinis turizmo departamentas patvirtino Šiaulių turizmo informacijos centro gidų rengimo programą, kaip atitinkančią Pavyzdinę gidų rengimo programą.

2018 metais įsigytos gidų sistemos ne tik palengvina gidų darbą, bet ekskursantai geriau išgirsta visą informaciją apie lankomus objektus. Jau ne kartą išbandytos sistemos pasiteisino – jos bus naudojamos ir ateityje.

Kadangi šiuo metu gidų kursus lanko per 20 žmonių, tikimasi, kad bent ketvirtadalis dirbs gidais. Jų baigiamieji darbai yra autorinės ekskursijos. Manytina, kad jos neliks vienkartinės ir Šiaulių TIC galės miestelėnams ir svečiams siūlyti naujas pasivaikščiojimų idėjas.

Aiškėjant naujų Šiaulių turizmo informacijos centro patalpų kontūrams, lankytojams 2019 metais galėsime suteikti kokybiškesnes paslaugas, rengti konferencijas ir pan.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite