Angle down Atgal

Turėtume prisiminti senuosius šunų mitybos įpročius

Žmonių ir šunų draugystė trunka dešimtis tūkstančių metų, o prasidėjo viskas nuo... maisto.

Mokslininkai mano, kad prieš daugiau nei 30 000 metų pirmykštes žmonių gyvenvietes nuolatos aplankydavo vilkai, ieškodami maisto likučių. Tai pastebėję, žmonės ėmė vilkus jaukintis – per maždaug 1 000 metų prijaukinti vilkai tapo šunimis, kuriuos mylime ir kuriais rūpinamės šiandien.

Šunys saugodavo gyvenvietes, lydėdavo į medžiokles – už tarnystę keturkojams atitekdavo dalis medžioklės laimikio. Jie buvo nepakeičiami ūkiuose, kuriuose ganėsi avys, ožkos ir kiti gyvūnai. Jau vėlesniais, senovės Romos laikais, ūkyje dirbusių šunų dietą aprašo tyrinėtojas ir autorius Markas Terencijus Varonas (116-27 pr. Kr.) Jis išleido ūkininko vadovą, kuriame patarė šunims duoti negyvų avių kaulų ir piene mirkytos miežių duonos.

Viduramžiška šunų mityba priklausė nuo šeimininko statuso. Pavyzdžiui, aukštuomenės pamėgti skalikai tuo metu gyveno geriau nei paprasti žmonės: buvo šeriami troškiniais, pagamintais iš įvairių gyvūnų plaučių, kepenų, širdžių, grūdų ir daržovių. Veislynuose šunys turėjo net savo virėjus. Paprastų žmonių augintinių dietą buvo kur kas kuklesnė. Neretai keturkojams tekdavo prisiminti vilkiškus instinktus ir maisto susimedžioti patiems.

Šunų mitybą iš esmės pasikeitė 1895 m., kai JAV buvo išrastas sausas šunų maistas. Dabar jo galima rasti įvairiausių formų, spalvų ir sudėčių, vis tik nemaža dalis veterinarijos specialistų teigia, kad turėtume prisiminti senuosius šunų mitybos įpročius. Nenusigąskite – imti lanko į rankas ir eiti į mišką medžioti nereikės. Tiesiog pravartu savo augintiniui rinkti tokį maistą, kurio sudėtyje yra daugiau natūralių, pirmykštę mitybą primenančių komponentų.

Būtent toks yra holistinis maistas šunims ir katėms „True Instinct: maistingas, subalansuotas, su mažiau perdirbtais ir aukštesnės kokybės ingredientais.

„True Instinct“ siūlo subalansuotą ir biologiškai pritaikytą dietą šunų ir kačių prigimčiai. Natūrali ir sveika mityba, pagrįsta ingredientais, kurių jie gali rasti gamtoje, ir tai leidžia jiems mėgautis turtingu ir gausiu gyvenimu, kurio jie verti. Pripažindami augintinių prigimtinius instinktus, mes gerbiame jų prigimtį“, – sako UAB „Vetma“, atstovaujanti „True Instinct“ Lietuvoje.

„True Instinct“ savo pašare naudoja tik aukštos kokybės ingredientus: žmonėms tinkančią mėsą, žuvį, vaisius ir daržoves. Naudojama tik nukaulinta, laisvai laikomų gyvūnų mėsa. Visi produktai 100% natūralūs.

Šiuo metu „True Instinct“ asortimentą sudaro trys kačių ir šunų maisto linijos: „High Meat“ – su padidintu mėsos kiekiu, „No Grain“ – tai begrūdis pašaras, ir „Original“, kuris yra virtas garuose. Greitu metu šias linijas papildys „Raw Boost“ maistas, kurio sudėtyje yra specialiai šaldytų mėsos gabalėlių, o taip pat ir skanėstai.

Daugiau informacijos: www.vetma.lt

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite