Angle down Atgal

Tūkstančiai žmonių dalyvavo nuo koronaviruso mirusio Serbijos patriarcho laidotuvėse

Tūkstančiai gedinčių žmonių sekmadienį atėjo atiduoti paskutinę pagarbą Serbijos Ortodoksų Bažnyčios vadovui patriarchui Irenijui, kuris mirė nuo koronaviruso.

90-mečiam dvasiniam vadovui koronavirusas buvo nustatytas netrukus po to, kai jis vadovavo savo taip pat nuo koronaviruso mirusio pavaduotojo laidotuvėms. Tuometinės ceremonijos metu nebuvo imtasi paprasčiausių apsaugos priemonių.

Septynis milijonus gyventojų – daugiausia ortodoksų – turinčioje Serbijoje dėl patriarcho mirties penktadienį paskelbtas trijų dienų gedulas.

Šiuo metu Serbija susiduria su didžiausia sveikatos krize nuo pandemijos pradžios. Šalyje pastarąją savaitę beveik kasdien fiksuojami rekordiniai užsikrėtimo atvejų ir mirčių skaičiai. Belgrade nuo praėjusios savaitės jau nebėra laisvų vietų pacientams, nes sostinė yra labiausiai viruso paveiktas miestas.

Bažnyčia pažadėjo laidotuvių ceremonijos metu imtis sanitarinių priemonių, todėl gedintiesiems buvo leista liturgijos metu būti bažnyčioje, tačiau drausta artintis prie patriarcho karsto. Tačiau kai kurie žmonės tvarkos nesilaikė.

„Nebijau viruso, – sakė kaukę ant barzdos užsidėjęs 32 metų Mladenas Tosičius. – Tikėjimas yra stipresnis už bet ką.“

Šeštadienį tikintieji užtvindė Šv. Mikalojaus katedrą, kur buvo pašarvotas patriarchas. Daugelis žmonių bučiavo stiklu dengtą kleriko karstą ir priėmė tradicinę Komuniją, kuri buvo dalinama tuo pačiu šaukštu.

Vargiai kokių nors saugumo priemonių buvo laikomasi ir per spalio pabaigoje mirusio Juodkalnijos vyskupo Amfilohijaus, laikyto antruoju pagal rangą Serbijos Ortodoksų Bažnyčioje, laidotuves Podgoricoje lapkričio 1 dieną. Tuomet patriarchas buvo paskutinį kartą matytas viešumoje. Dauguma dvasininkų, įskaitant ir patį Irenijų, nedėvėjo kaukių, o tūkstančiai žmonių nesilaikė jokio atstumo.

Irenijui virusas buvo nustatytas po trijų dienų. Nors jis iš karto buvo nugabentas į karinę COVID-19 ligoninę, jo būklė sparčiai prastėjo dėl jo amžiaus ir chroniškų širdies ligų.

Dabar Bažnyčiai laikinai vadovaus Bosnijos vyskupas Hrizostomas. Kas taps naujuoju patriarchu, turėtų paaiškėti po trijų mėnesių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite