Angle down Atgal

Po sprogimo ir netekties Vigelių šeima kuria naują gyvenimą: tūkstančiai žmonių atsiliepė į pagalbos šauksmą

Rugpjūčio 8-osios ankstų rytą šiauliečius pažadino gyvenamojo namo sprogimas. Skaudi nelaimė nepaliko abejingų, į šeimos pagalbos šauksmą atsiliepė ne tik Šiauliuose, bet ir kituose šalies miestuose gyvenantys. Su Šiaulių miesto meru susitikusi šiaulietė pripažino, kad žmonių gerumas padeda išsigydyti lemtingo sprogimo sukeltas kūno ir sielos žaizdas, suteikia jėgų iš naujo kurti savo šeimos namus.

Vieną vasaros sekmadienio rytą galingas sprogimas visiškai sugriovė šiauliečių Vigelių šeimos namus. Tuo metu pastate buvę sutuoktiniai skubiai išvežti į ligoninę. Sprogimo bangos nudegimų gydyti Ilona išgabenta į Kauno klinikas, arčiau sprogimo epicentro buvusio Mindaugo medikams jau nebepavyko išgelbėti.

„Nelinkėčiau net pačiam didžiausiam priešui patirti tokio išbandymo. Iš namų liko tik pamatai, netekau brangiausio žmogaus, teko kęsti nežmoniškus nudegimų skausmus. Tikrai buvo visiškos nevilties momentų. Tuo metu guodė tik mintis, kad abu vaikai nenukentėjo ir ypatingas medikų dėmesys, supratingumas ir profesionalumas. Gydytojai ir personalas verti didžiausios pagarbos ir nuoširdžiausių padėkos žodžių“, – Šiaulių merui Artūrui Visockui sakė Ilona Vigelienė.

Iškarto po nelaimės, Ilonos dukra Samanta kreipėsi į geros valios žmones prašydama bet kokios pagalbos.

„Likome be pastogės, be daiktų, be rūbų, mylimų namų ir viso kartu sukurto gerbūvio. Norime kiekvieno nuoširdžiai paprašyti prisidėti ir paremti nelaimės metu nukentėjusią šeimą. Nesvarbu, ar tai būtų šio įrašo pasidalinimas socialiniuose tinkluose, ar skleidžiamas moralinis palaikymas, bet ir finansinė parama būtų neabejotinai didelis varomasis variklis į gražesnį rytojų“, – socialiniame tinkle rašė Samanta.

Neeilinės nelaimės sukrėsti ne tik šiauliečiai, bet ir kitur gyvenantys žmonės dalinosi šeimos pagalbos šauksmu ir skyrė savo aukas. Klinikose besigydanti Ilona sakė negalėjusi patikėti, kiek daug gerų žmonių atsiliepė.

„Dukra suskaičiavo, kad paramą mums suteikė ko ne 5000 žmonių. Neturintys galimybių pervedė po kelis eurus, kas galėjo – ir daugiau. Bendrovė „Vilmers“, kurioje dirbau parėmė 3000 eurų, dar per 700 surinko bendradarbiai. Nuoširdžiausiai dėkoju visiems aukojusiems už Jūsų gerumą! Tuo pačiu tai yra ir didžiulis moralinis palaikymas, kuris teikė stiprybės, įkvepia vilties ir verčia toliau gyventi. Dabar jau pradedame patikėti, kad visų tų nerealių žmonių dėka galėsime įgyvendinti svajonę – atkurti turėtus namus. Tokia, manau, ir buvo aukojančiųjų geradarių mintis ir intencija“, – susigraudinusi kalbėjo Ilona Vigelienė.

„Pažįstamų ir visiškai nepažįstamų reakcija į šiauliečių šeimą užklupusią nelaimę parodė, kokia stipri ir brandi visuomenė esame, kiek turime atjautos ir tikrojo žmogiškumo. Nuoširdžiai džiaugiuosi tokiu gerumu. Dėkoju visiems aukojusiems, taip pat ir tiems žmonėms, kurie dabar suteikė gyvenamą plotą, padeda spręsti iškylančias problemas. Kai pavyks įgyvendinti svajonę ir atkurti savo namus, pakvieskite didžiausius savo geradarius arbatos, mielai paspausčiau jiems visiems rankas. Savo ruožtu pasižadu, kad kaip tarpininkai dalyvausime ir prašysime Valstybinės mokesčių inspekcijos, kad visos Jūsų šeimai skirtos aukos nebūtų apmokestintos. Institucijas, kurios derins namo atstatymą, prašysime į formalumus žiūrėti jautriai ir vertinant situaciją“, – sakė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

 

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite