Angle down Atgal

Tūkstančiai Lietuvos vaikų išrinko „Metų žaislą“ (FOTO)

Beveik mėnesį laiko visi norintys vaikai galėjo ne tik išbandyti per šimtą naujausių žaislų, bet ir balsuoti už labiausiai patikusius bei pirmą kartą Lietuvoje išrinkti „Metų žaislą“. Laimėjimai buvo skelbiami keliose amžiaus kategorijose: vaikų simpatijas užkariavo ne tik moderniausi ar interaktyvūs žaislai, bet ir paprastas pirkinių vežimėlis.

Edukaciniame pramogų centre įsikūrusioje žaislų bandymo laboratorijoje vaikai galėjo išbandyti per 100 naujausių žaislų. Tai išmanieji, mokslinių tyrimų, sporto žaidimai, taip pat lėlės, konstruktoriai, dėlionės, įvairiausi muzikiniai instrumentai, transporto priemonės ir kiti žaislai.

Už labiausiai patikusį žaislą vaikai (arba jų tėvai, jei mažyliai dar nemoka rašyti) galėjo balsuoti pildydami anketas. Žaislai buvo renkami septyniose kategorijose. Išrinktas ir pagrindinis „Metų žaislas”. Juo šiemet tapo robotas ponis – jis patiko tiek mergaitėms, tiek berniukams skirtingose amžiaus kategorijose ir surinko daugiausiai dalyvių balsų.

Kategorijoje iki 3 metų „Metų žaislo” vardą pelnė stumdomas pirkinių krepšelis, nurungęs daugelį kitų mažyliams skirtų dainuojančių, grojančių ir kitaip stebinančių žaislų.

3-5 metų mergaitės išsirinko medinį lėlių namą. Tokio paties amžiaus berniukai balsavo už transporto priemonių tralą.

6-8 metų mergaitės beveik vienbalsiai balsavo už „Metų žaislą” – robotą ponį. Berniukams labiausiai patiko sukučių žaidimas.

9-12 metų mergaičių kategorijoje nugalėjo loginis žaidimas, turintis 60 skirtingų užduočių. Berniukai savo kategorijoje dažniausiai balsavo už lenktynių trasą.

„Lietuvoje tokio projekto, kaip „Metų žaislo“ rinkimai, dar nebuvo. Jau keletą metų svarstėme šios idėjos įgyvendinimą, norėdami suteikti galimybę vaikams išbandyti įvairius žaislus, o jų tėvams – padėti susigaudyti milžiniškoje žaislų pasiūloje. Atidarius edukacinį pramogų centrą „CurioCity” atsirado puiki proga šią mintį paversti realybe“, – pasakoja Rasa Vyšniauskienė.

Anot jos, artėjant didžiausioms metų šventėms, šis projektas naudingas ir tėvams, kurie turi progą stebėdami savo vaikus sužinoti, kokie žaislai labiausiai patinka jų vaikams.

Rinkimams pasibaigus, žaislų bandymų laboratorija tęsia savo veiklą iki sausio 7 dienos, todėl vaikai gali sugrįžti ir pasidžiaugti patikusiais žaislais. Išrinkti „Metų žaislai” bus išskirti specialiu ženklu.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite