Angle down Atgal

Trys nauji rajono traukos taškai – nuo karo istorijos, chuliganiško muziejaus iki tarpukario virtuvės

Pažintinis takas, muziejus ir kavinė. Trys nauji traukos taškai, atsidarę kone tą pačią birželio savaitę trijuose skirtinguose panemunės miesteliuose. Lankytojų laukia pažintinis sveikatingumo takas Seredžiuje, kurio iniciatoriai, sumanytojai vietos mokyklos bendruomenė su seniūnija.

Raudonėje – miestelio naujakurio, Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio patarėjo Giedriaus Surplio iniciatyva duris atvėręs provokuojantis, chuliganiškas muziejus su netikėtomis pramogomis, o Šilinėje - sutuoktiniai Iveta ir Darius Balseriai naujam gyvenimui prikėlė seną pastatą, kuriame įkūrė kavinę su tokiu vaizdu, vien už kurį pasiruošę lankytojai mokėti. Mes negalėjome neišbandyti šių naujienų - tą pačią dieną užsukome ir įvertinome. Išduosime, kad visas tris vietas vienija drąsūs, labai kūrybingi, išradingi žmonės, mokantys žiūrėti kitaip ir pirmi pamačiusieji tai, ko kiti nepastebėjo.

Kelionę pradėjome nuo Seredžiaus. Iškart traukėme link mokyklos-daugiafunkcio centro, nuo kur ir prasideda pažintinis takas. Vietiniai nustebo sužinoję, kad pažintį su miesteliu pradedame būtent nuo čia, o ne nuo piliakalnio, kaip kad nutinka paprastai. Už tai atsidėkojo nepaprastomis miestelio ir pastatų istorijomis bei vertingais patarimais. Kad ir tokiais, kaip prie piliakalnio privažiuoti, kad į statų kalną kopti nereikėtų bei ką dar įdomaus miestelyje galima pamatyti.

Pridursime, kad iš karto pajusite, kad pažintinis takas yra mokyklos sumanytas - čia viskas mokytojų ir jų mokinių tiksliai suskaičiuota, apskaičiuota. Kad ir tai, kad mažasis takas driekiasi 987 metrus. Arba kad mokyklos parke laiptų pakopų 88-ios, seniausias mokyklos parko ir viso Seredžiaus ąžuolas yra 50 metrų aukščio, o į Seredžiaus piliakalnį veda 292 pakopos. Ir mūsų gidais buvo pradinių klasių mokytojas Liutauras Žilevičius, kartu su žmona Jūrate, mokyklos direktoriaus pavaduotoja. Takas per trumpas, kai šalia tokie gidai. Liutauras - tikra vaikščiojanti miestelio enciklopedija. Jis pats kukliai ištaria, kad nieko nežinotų, jei ne jo senelis, kuris jam daug visko įdomaus papasakojęs.

Visą straipsnį rasite naujame „Mūsų laikas“ numeryje arba el. laikraštyje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite