Angle down Atgal

Trys milijonai, avižiniai sausainiai ir 80 faktų. Etaplius.lt – 10 metų!

Dešimt metų daug ar mažai? Žmogui, tikriausiai, nedaug, tačiau naujienų portalui tai – garbingas amžius. Šiandien Etaplius.lt švenčia dešimties metų jubiliejų. O kasdien švenčia augimą. Bet apie viską nuo pradžių.

Pirmasis etapas – Šiaulių regione

Etaplius.lt startavo kaip Šiaulių regiono naujienų portalas 2009 metų lapkričio 23 dieną. Pirmoji diena nudžiugino 403 skaitytojais. Antrąją jų buvo kone dvigubai daugiau – 767. Komanda buvo nedidelė, redaktorei Evai Kazlauskienei padėjo tuo metu veikusi „Splius“ televizija, savaitraštis „Etaplius“.

Per pirmąjį mėnesį Etaplius.lt sulaukė daugiau nei 11 tūkstančių skaitytojų, per pirmuosius metus portalą perskaitė tiek žmonių, kiek dabar perskaito per keletą dienų – apie 200 tūkstančių skaitytojų. Tuo metu rekordas buvo 2000 skaitytojų per dieną.

Didesni pokyčiai – nuo penktų metų

Ženkliau skaitytojų kreivė ėmė augti 2014 metais. Švenčiant penktąjį gimtadienį jau galėjome pasidžiaugti 8 tūkstančiais skaitytojų per dieną. Šeštąjį gimtadienį sutikome su 10 tūkstančių skaitytojų per dieną, septintą – su 14 tūkstančių. Etaplius.lt portale jau dirbo trys žmonės, pečius suremdami su savaitraščio „Etaplius“ komanda.

Viduje ėmė kirbėti mintis, jog reikia pokyčių. Pagal skaičius per mėnesį mus aplankė tiek žmonių, kiek gyvena Šiauliuose, todėl regionas tapo per ankštas. Gimė idėja „eiti į Lietuvą“, tačiau ne taip, kaip didiesiems portalams, o sujungiant visus miestus, miestelius, rajonus, rašytojus, tinklaraštininkus bei regioninės spaudos kanalus į vieną platformą, kur būtų išgirstas kiekvienas. Šia idėja patikėjo pasaulio informacinių technologijų gigantas GOOGLE ir skyrė finansavimą idėjai įgyvendinti. Džiaugsmą keitė baimė, didžiuliai lūkesčiai ir sunkus darbas.

Skaitytojus pasitinka pasikeitusi Etaplius.lt platforma

Pusė metų po naujo starto: kosminiais šuoliais į priekį

Nauja platforma, su galimybe kiekvienam registruotis ir rašyti startavo 2017 metų balandžio 26 dieną. Iki tol per septynerius metus nedidelė komanda buvo publikavusi 44 tūkstančius straipsnių.

Pradžia, rodos, niekuo nesiskyrė nuo buvusio portalo – sulaukdavome tiek pat lankytojų, tačiau karštai tikėjome, jog šis skaičius greitai išaugs. Prie mūsų ėmė jungtis pavieniai rašytojai bei regioninė Lietuvos spauda, kurią vadiname media partneriais.

2018 metais, praėjus pusei metų po naujo starto, įvyko tikrasis pokytis. Portale per dieną ėmė lankytis apie 25 tūkstančiai skaitytojų, po mėnesio – 30 tūkstančių, o vidurvasarį, kuomet visi atostogauja ir portalams būna sunkesnės dienos, pasiekėme 62 tūkstančių skaitytojų per dieną rekordą.

2018 metais tapome milijonieriais – pasiekėme pirmą savo milijoną puslapių atvertimų per mėnesį.

Uždainavome „Tris milijonus“

Dešimtieji metai Etaplius.lt – tikrai jubiliejiniai. 2019 metais patyrėme tiek džiugių akimirkų, jog atrodo, kad jau visus metus švenčiame gimtadienį.

Praėjus vos pusmečiui po pirmojo savo milijono, pasiekėme ir antrąjį. Tada redakcijoje svarstėme, kiek gi užtruks, kol galėsime dainuoti tris milijonus. Spėjimai ir pažadas sau buvo 2020 metų sausis. Tačiau praėjus keturiems mėnesiams po antrojo milijono, liepos mėnesį, pasiekėme ir trečiąjį savo milijoną bei 100 tūkstančių skaitytojų per dieną.

Laisvalaikį leisti Etaplius’e – populiaru

Nors visi aplink piktinasi, kad labiausiai žmonės mėgsta kriminalus, mes tai galime paneigti. Etaplius.lt skaitytojai itin mėgsta domėtis įstatymų pataisomis, reformomis, eismo naujovėmis, taip pat po darbų atsipūsti ir perskaityti horoskopus, gaminti pagal mūsų pateikiamus receptus. Populiariausias visų laikų tekstas – avižinių sausainių receptas, kurį skaitytojai jau ne kartą išbandė ir vis grįžta prisiminti.

Populiariausia šių metų tema – orų permainos ir stichijos.

Pateikiame Jums skaitomiausius tekstus:

Avižiniai sausainiai greičiau nei per 30 min.!

Rugsėjį įsigalios nauja tvarka. Ką būtina žinoti kiekvienam?

Gyventojų dėmesiui: Lietuvoje siautės škvalas – pasiruoškite

Kurią mėnesio dieną gimė žmogus, toks jo ir gyvenimas. Viskas be galo tikslu!​

Paskelbta policijos paieška: be žinios dingo žymioji šiaulietė S. Grafinina

AČIŪ

Nuo Etaplius.lt atnaujinimo įkėlėme Jums jau 105 tūkstančius tekstų. Dabar Etaplius.lt redakcijoje darbuojasi 8 žmonės, tačiau prie mūsų prisijungę 34 Lietuvos regioninių leidinių redakcijos, turizmo informacijos centrai, savivaldybės, įvairios institucijos, kasdien mums padeda savaitraščio „Etaplius“ komanda, tad turinį skaitytojams pildome visi kartu.

Tariame milžinišką AČIŪ visoms redakcijoms ir rašytojams, kurie mumis patikėjo ir žengia koja kojon link dar didesnių pergalių.

AČIŪ skaitytojams, kurie kasdien virtualiai užsuka į svečius, informuoja, komentuoja, džiaugiasi, pakritikuoja. Augame kartu su Jumis.

O kad švęsti kartu būtų įdomiau - susipažinkime. Štai Jums #5funfacts apie mūsų komandos narius:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite