Dakaras 20182018 m. Sausio 10 d. 20:26

Trys lietuvių ekipažai pateko į penktojo Dakaro ralio etapo greičiausiųjų 20-uką

25830

Penktajame Dakaro ralio etape trečiadienį Lietuvos atstovai Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Toyota“), preliminariais duomenimis, užėmė 17-ąją vietą.

Etapą laimėjo čempiono titulą ginantis prancūzas Stephane'as Peterhanselis. Jis finišavo per 2 val. 51 min. 19 sek. Antrąją vietą užėmė olandas Bernhardas Ten Brinke („Toyota“, +4 min. 52 sek.), trečiąją - Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atstovas Ginielis de Villiersas („Toyota“, +12.47).

A. Juknevičiaus ir D. Vaičiulio ekipažas nugalėtojui pralaimėjo 1 val. 5 min. 14 sek.

Benedikto Vanago ir Sebastiano Rozwadowskio ekipažas („Toyota“, +1:09.41) užėmė 18-ąją vietą.

„Labai smagus greičio ruožas. Viskas būtų gerai, jei nebūtume pasiklydę. Praradom labai nemažai laiko, bet atsitinka ir taip. Ne viena, tai kita. Ne kita, tai trečia, bet mes finiše ir viskas gerai. Kas nutiko galiniam sparnui? Jeigu atvirai, tai net nežinau. Kai mes sustojome pirmoje greičio ruožo dalyje keistis ratą, aš pamačiau, kad sparnas mosikuojasi ir neįsivaizduoju kodėl. Šiaip niekur mes jo nekabinom. Matyt, atmosferos poveikis labai didelis. Žinote, automobiliuose visos nereikalingos detalės nukrenta, bet greičiui tai įtakos nedaro, o bivuake turime kitą, tad užsidėsime ir vėl būsime kaip nauji“, - po finišo sakė B. Vanagas.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno komanda („Toyota“, +1:12.06) liko 20-oje pozicijoje.

„Pradžioje buvome kaip ir smagiai įsibėgėję, sunkiausias kopas prašokom pirmu bandymu. Ten nemažai mašinų buvo įstrigę, ant Sebastiano Loebo „Peugeot“ vos neužlėkėm. Antroje dalyje daug laiko sugaišom paklydę, bet ten, man rodos, klydo nemažai ekipažų. Saulius sugebėjo atrinkti teisingą kursą ir nepraradom nei vieno taško. Tikiuosi, ryt pavyks stabiliau važiuoti“, - sakė V. Žala.

„Norėjosi sulįsti į smėlį kaip driežui ir nesirodyti. Per mano klaidas praradom 30-40 minučių. Pirma greičio ruožo dalis fantastiškai sklandžiai suėjo, antroje Vaidas lėkė puikiai, tačiau papildomi pasivažinėjimai dėl navigacijos bėdų gerokai pablogino rezultatą. Reiks gerokai patobulėti ateityje“, - kritikos sau negailėjo S. Jurgelėnas.

Šiame etape iš lenktynių pasitraukė praėjusių metų vicečempionas prancūzas Sebastianas Loebas („Peugeot“). Jo automobilis ne kartą buvo įstrigęs kopose, o vėliau S. Loebo šturmanas Danielis Elena gavo traumą ir nebegalėjo tęsti lenktynių.

Bendrojoje įskaitoje savo persvarą nuo artimiausių konkurentų dar labiau padidino S. Peterhanselis. Antrąją vietą užimantį ispaną Carlosą Sainzą („Peugeot“) jis lenkia 31 min. 16 sek.

Dar negalutiniais duomenimis, A. Juknevičius ir D. Vaičiulis (+6:19.00) užima 21-ąją poziciją, V. Žala ir S. Jurgelėnas (+6:22.10) - 22-ąją, o B. Vanagas ir S. Rozwadowskis, pagal oficialią lenktynių svetainę, gavo 24 val. baudos, todėl jo pozicija paaiškės finišavus visiems dalyviams.

Motociklų klasėje nugalėjo ispanas Joanas Barreda Bortas („Honda“). Antras buvo austras Matthiasas Walkneris (KTM), trečias - argentinietis Kevinas Benavidesas („Honda“). Bendroje įskaitoje pirmauja prancūzas Adrienas van Beverenas („Yamaha“).

Keturračių klasėje greičiausias buvo argentinietis Nicolas Cavigliasso („Yamaha“). Antrąją poziciją užėmė lenktynių lyderis čilietis Ignacio Casale („Yamaha“). Pagrindinis jo konkurentas rusas Sergejus Kariakinas po avarijos pasitraukė iš varžybų.

Sunkvežimių klasėje nugalėjo lenktynių lyderis rusas Eduardas Nikolajevas su „Kamaz“. Antrąją vietą užėmė baltarusis Sergejus Viazovičius („Maz“).