Angle down Atgal

Trys knygos susitikimuose prikaustė skaitytojų dėmesį

Septyniasdešimtmetį švenčianti Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka pirmąsias tris spalio dienas kvietė į VIII Klaipėdos knygų mugę su drąsinančiu šūkiu „Pasiduok traukai“. Net 80 įvairiausių renginių skatino diskusijoms apie kultūros procesus, naujus leidinius.

Lankytojai privalėjo paisyti asmens higienos reikalavimų, taip pat registruotis. Tačiau šie suvaržymai nesukliudė jiems aktyviai dalyvauti įvairove stebinusiuose renginiuose, diskutuoti, susipažinti su pačiais knygų autoriais.

Knygos šventės metu lankytojai galėjo įsigyti įvairių leidyklų knygų, vyko susitikimai su žymiais rašytojais ir naujais autoriais, taip pat buvo galima užsukti į parodas, jaunimo, vaikų, muzikos, edukacinę, istorinės tematikos erdves.

Klaipėdos knygų mugėje didelio susidomėjimo sulaukė net trys mūsų rajono autoriai, gausiose auditorijose pristatę šiemet išleistas knygas. Tautiniais rūbais pasidabinusi Aldona Martinkienė pirmąja savo žemaitiškos poezijos knygele „Truobalė ont laukū“ sužavėjo ne tik žemaitiškąją auditorijos dalį, o išleisti žemaičių kalba poezijos rinkinėlį ją paskatino ir padėjo Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešoji biblioteka. Aldona – buvusi bibliotekininkė, mokytoja, hidrogeologė iš Šiūraičių kaimo sako: „Rašau, kad parodyčiau dūnininkų tarmės grožį.“

Priekuliškė Edita Barauskienė gausiam skaitytojų būriui pristatė jau devintąją savo knygą „Gyvasis lietuvybės kraujas. Paprūsės kronikos ir pasakojimai“. Apie tai jau esame rašę „Bangoje“. Rašytoja yra žinoma kraštotyrininkė, Mažosios Lietuvos istorijos fiksuotoja. Naujojoje knygoje atsispindi autorės išgyventi, lietuvininkų dvasia vaizdingai papasakoti Paprūsės krašto įvykiai, turėję didelės įtakos formuojant nepriklausomą ir vieningą Lietuvos valstybę.

 

Ypatingai geros nuotaikos atmosferą sukūrė „Bangos“ laikraščio autorius, kretingiškis Algimantas Vaškys, kurio humoreskos šeštadienio numeriuose sulaukia entuziastingo gerbėjų būrio. Statybos inžinieriaus išsilavinimą turintis Algimantas, paskatintas savo buvusių kurso draugų ir knygos leidybai gavęs finansinę bendrovės „Klaipėdos statyba“ paramą, ryžosi išleisti savo kūrinių rinkinėlį. Knygų mugėje pristatydamas ką tik išleistą pirmąją humoreskų knygą „Noriu – skaitau, noriu – ne“, A. Vaškys gausiai susirinkusius knygų mugės dalyvius nustebino ne tik įdomiais kūriniais, bet ir gebėjimu sukurti betarpišką atmosferą, jo pokalbis su žiūrovais buvo tarsi vieno aktoriaus teatras.

Minėtų trijų autorių knygas nuoširdžiai ir išraiškingai pristatė Jono Lankučio bibliotekos l. e. direktoriaus pareigas Diana Ciparienė.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite