Trys dramatiškos LKL rungtynės, o tarp jų staigmena: Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo „Šiauliams“

Asociatyvi nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas

Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) sekmadienį sužaistos trejos rungtynės, o jose užfiksuota ir didelė staigmena – „Šiauliai“ (6-13) išvykoje 86:83 (17:23, 26:14, 20:20, 23:26) įveikė Kauno „Žalgirį“ (17-2).

Trečią mačą per vieną savaitę žaidęs „Žalgiris“ patyrė antrą pralaimėjimą LKL čempionate šį sezoną.

Po Eurolygos rungtynių Belgrade ir Atėnuose grįžusi Kauno komanda akivaizdžiai pasitiko nesusikaupusi dar vieną LKL mačą ir buvo nubausta.

Šiaulių krepšininkai laimėjo kovą dėl kamuolių 42:29, o rungtynių kontrolę perėmė dar antrajame kėlinyje. Per trečią mačo ketvirtį Antano Sireikos treniruojamos komandos persvara siekė ir 11 taškų.

Nors Artūro Milaknio tritaškiais „Žalgiris“ bandė vytis, Evaldas Šaulys per ketvirtą kėlinį pataikė tris tritaškius, o iš viso per mačą pelnė 20 taškų.

Lukas Lekavičius turėjo šansą išplėšti pratęsimą, bet greitoje paskutinėje atakoje jam teko mesti iš toli nuo vienos kojos – metimas nebuvo tikslus.

„Žalgiris“: Artūras Milaknis 18 (6/10 tritaškių), Zachas LeDay 17, Edgaras Ulanovas 15, KC Riversas ir Paulius Jankūnas po 8;

„Šiauliai“: Evaldas Šaulys 20, Aurimas Urbonas 17 (6 rez. perd.), Antanas Udras ir Rokas Gustys po 14.

Dramatiškai klostėsi ir kitos dvejos LKL rungtynės.

Prienų „CBet“ (9-10) ekipa dar trečiajame kėlinyje turėjo 17 taškų deficitą, tačiau į lemiamą šturmą ketvirtajame kėlinyje kilę prieniškiai trečią kartą šį sezoną parklupdė Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (5-14).

Po 17:2 spurto ketvirtajame kėlinyje į priekį išsiveržę ir persvarą išlaikę „CBet“ krepšininkai 67:65 (15:19, 12:20, 17:19, 23:7) palaužė pasvaliečius, kuriems tai buvo jau šeštoji nesėkmė iš eilės.

Likus žaisti 18 sekundžių Donatas Sabeckis perėmė kamuolį, o pataikęs vieną baudos metimą aikštės šeimininkų pranašumą padidino iki dviejų taškų (67:65).

Lemiama „Pieno žvaigždžių“ ekipos ataka buvo nesėkminga, o tai ir lėmė „CBet“ ekipos pergalę.

„CBet“: Arnas Velička (8 atk. kam.) ir Regimantas Miniotas po 13, Martynas Varnas, Laurynas Birutis (9 atk. kam.) ir Karolis Guščikas (10 atk. kam.) po 8, Donatas Sabeckis 7 (6 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Paulius Petrilevičius 15 (9 atk. kam.), Miha Lapornikas ir Mike'as Bruesewtizas po 11, Arvydas Šikšnius 10, Trevoras Thompsonas 8.

Neįtikėtina atkarpa antroje ketvirto kėlinio pusėje padėjo Kėdainių „Nevėžio“ (6-13) krepšininkams iš Alytaus grįžti su įspūdinga pergale – lemiamu metu spurtavę Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai „Sintek–Dzūkiją“ (6-13) nugalėjo 87:86 (17:24, 19:26, 25:22, 26:14) ir taip atsiplėšė nuo lentelės dugno.

Pergalių skaičiumi susilyginę su „Šiauliais“ ir tais pačiais alytiškiais, Kėdainių krepšininkai turi 6 laimėjimus ir su Saulės miesto bei Dzūkijos komandomis dalinasi 7-9 pozicijas. Paskutinėje vietoje liko 5 pergales turinti Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa.

Dzūkus lemiamu metu ištraukti bandė tritaškį su pražanga pataikęs Chauncey Collinsas (86:82), tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Julius Kazakauskas.

Visų pirma jis sušvelnino atsilikimą (84:86), o vėliau, alytiškių metimui net nesiekus lanko, tas pats J.Kazakauskas, likus žaisti tris sekundes, pelnė du taškus su pražanga ir pirmą kartą persvėrė rezultatą savo komandos naudai (87:86).

Paskutinė alytiškių ataka nebuvo sėkminga ir kėdainiškiai namo išvyko su pergale.

„Dzūkija“: Chauncey Collinsas 25, Gabe Devoe 15, Paulius Danisevičius 14, Tautvydas Lydeka 11, Artūras Jomantas 8;

„Nevėžis“: Laurynas Beliauskas 17 (6 rez. perd.), Georgios Kalaitzakis 16, Kristupas Žemaitis 13.a