Tryliktose varžybose ignaliniečiai išplėšė antrąją pergalę!

Utena
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas

Tęsiasi Regionų krepšinio lygos varžybos. Ignaliniečiai šį savaitgalį susitiko dar su dviem komandomis – Anykščiuose ir Ignalinoje.

Penktadienį, gruodžio 13-ąją (ir dar per pilnatį!), Ignalinos BBK „Vilkakalnis“ susitiko su Anykščių KKSC-„Elmis“. Priminsime, kad pirmajame susitikime lapkričio mėnesį ignaliniečiai, žaisdami namuose, anykštėnams pralaimėjo rezultatu 49:88. Ir šįkart anykštėnai lyderiavo aiukštelėje. Pirmajame kėlinuke pasiekta 6 taškų persvara (25:19). Antrame kėlinyje ignaliniečiai kiek atsitiesė ir net sumažino skirtumą, kėlinuką laimėdami dviem taškais (19:21), bet trečiajame kėlinyje tarsi įžengė į nesėkmių ruožą, užleido pozicijas ir kėlinį pralaimėjo net 10 taškų skirtumu (23:13). Ketvirtajame kėlinyje skirtumas tarp komandų padidėjo dar trim taškais (27:24), tad bendras rezultatas 94:77 vėl reiškė anykštėnų pergalę. Bet net toks rezultatas rodo augantį ignaliniečių sportinį lygį: pirmąsias varžybas anykštęnams jie pralaimėjo 39 taškų skirtumu, o šiose skirtumą sumažino iki 17 taškų! Šiose varžygose rezultatyviausiai žaidė Rokas Maižiešius (19 taškų), Ričardas Prybylskia (15 taškų), Tomas Gasparavičiua (14 taškų).

Sekmadienį vėl virė aistros Ignalinos sporto ir pramogų centre. Ir krepšinio aikštelėje, ir sirgalių tribūnose. Tai buvo tryliktosios ignaliniečių varžybos Regionų krepšinio lygoje.

Dzūkijos komandą į Ignaliną atvažiavo su triuškinančios pergalės (93:44), kurią penktadienį pasiekė prieš Lietuvos kurčiųjų klubą, džiaugsmu. Ignaliniečiai – po patirto pralaimėjimo Anykščiuose. Pirmasis kėlinukas tarsi patvirtino besivaržančių komandų nuotaikas. Rezultatas 17:24 buvo džiugus dzūkams. Antrame kėlinuke skirtumas ignaliniečių nenaudai padidėjo dar trim taškais (10:13), taigi trečias kėlinukas pradėtas dešimties taškų persvara. Prisimenant, kad ignaliniečiams paskutiniai kėlinukai būna sudėtingesni, gal kas jau manė, jog ir šįkart ignaliniečiams nepasiseks. Bet įvyko mažas sportinis stebuklas: komanda atsitiesė ir pademonstravo savo augančius gebėjimus, komandinį žaidimą ir sportinę aistrą. Pasibaigus trečiajam kėlinukui, švieslentėje švietė skaičiai 42:49.

Ketvirtas kėlinys tapo virsmo švente. “Dzūkijos” komandai buvo duota suprasti, jog ignaliniečiai taip lengvai nepasiduos. Po tašką, po du, po tritaškį taikliai krito ignaliniečių kamuoliai, mažindami skirtumą. Lemtingas lūžis įvyko, likus šešioms minutėms iki kėlinio, o ir varžybų, pabaigos, kai švieslentė parodė lygiąsias – 56:56. Ir nuo tos akimirkos ignaliniečiai privertė varžovus tik vytis. Kad ir minimali, bet persvara vis buvo Ignalinos BBK „Vilkakalnis“ pusėje ir tokia išliko iki varžybų pabaigos. Ketvirtasis, pergalę ignaliniečiams lėmęs kėlinukas sužaistas rezultatu 29:19, galutinis varžybų rezultatas – 71:68. Kiek ši pergalė buvo sunki patiems žaidėjams – težino jie patys. Buvo skaudžių kritimų, nelemtų pražangų, bet buvo ir puikių derinių, efektingų „kybojimų“ ant krepšinio lanko... Emocijomis pratrūko ir sirgaliai, mat negali nematyti komandos ryžto ir augimo.

Sėkmingai ir šiose varžybose pasirodė 33-iuoju numeriu žaidžiantis Tomas Gasparavičius, pelnęs komandai 21 tašką (iš jų 4 – tritaškai), rezultatyvūs buvo 11-asis numeris Tomas Butrimas (16 taškų), 22-asis numeris Ričardas Prybylskis (10 taškų). Šiose varžybose ignaliniečiai įmetė net dešimt tritaškių, vienuolika taškų pelnė mesdami baudas.

Pasibaigus varžyboms skambėjo dėkingų sirgalių plojimai komandai, ši dėkojo juos palaikiusiems. Ir dabar jau ignaliniečiai turi dvi pergales.

Po šio savaitgalio kovų Regionų krepšinio lygos B grupėje pirmauja Kauno Vytauto Didžiojo universiteto krpepšininkai, antri – „Užpaliai“, trečioje vietoje – „Žalgiris“-3. Varžybose su Ignaliniečiais pergalę iškovoję anykštėnai turnyro lentelėje pakilo į penktą vietą, „Savingė“, kad ir pralaimėjusi „Vilkakalniui“ yra aštuntoje vietoje. Ignaliniečiai su dviem pergalėm tebelieka devinti. Dešimtoje vietoje – nė vienos pergalės neturėjęs Lietuvos kurčiųjų sporto klubas.

Gruodžio 20 dieną Kaišiadoryse, Algirdo Brazausko gimnazijoje (Gedimino g. 65) susitiks su Kaišiadorių „Savingę“, šiuo metu esančia šeštoje vietoje. Varžybų pradžia - 19.15 val. Su kaišiadoriečiais „Vilkakalnio“ krepšininkai jau žaidė vienerias rungtynes ir jose tepralaimėjo dviejų taškų skirtumu (73:75), tad yra didelė tikimybė, kad šįkart kaišiadoriečiams Ignalinos komanda nepaliks jokių šansų laimėti.

Gruodžio 21 dieną, 16 val., Ignalinos sporto ir pramogų centre (Vasario 16-osios g., 35, Ignalina) prasidės varžybos, kuriose Ignalinos BBK „Vilkakalnis“ susitiks su Jonavos krepšininkų komanda „Jonava- 2“. Šiai komandai, šiuo metu esančiai turnyro lentelės septintoje vietoje, ignaliniečiai pirmosiose varžybose yra pralaimėję 20 taškų skirtumu (92:72). Linkėsime keisti santykį savo naudai.

Taigi šeštadienį „Viklakalnio“ krepšininkai vėl lauks krepšinio mylėtojų, ištikimų savo sirgalių Ignalinos sporto ir pramogų centre.