Angle down Atgal

Trumpiausios metų nakties šventė Pakruojyje

Kaip ir kasmet, birželio 23 d. tradicinę Joninių šventę Pakruojo parke suorganizavo Pakruojo seniūnija ir Pakruojo kultūros centras.

Dar prieš prasidedant šventiniam koncertui, pakruojiečiai buvo kviečiami pintis vainikų, gaminti Joninių žibintų. Vainikų pynimą organizavo Pakruojo kultūros centro darbuotojos Ona Tamašauskienė, Inga Kontautienė bei Danguolė Navickienė, šventės dekoracijomis rūpinosi ir edukaciniam užsiėmimui vadovavo dailininkė Laimutė Veličkienė.

Savanorės Violeta ir Donata vyresnius vaikus pakvietė į orientacinį žaidimą – paparčio žiedo paieškas, dramos studijos „Spalvotas vežimėlis“ narės parengė programą patiems mažiausiems. Seniūnija pasirūpino, kad vaikai būtų apdovanoti saldainiais.

Pakruojo kultūros centro mėgėjų meno kolektyvų koncertas „Joninių maišytinis“ prasidėjo nuo kolektyvų suėjimo pro simbolinius žolynais apipintus šventės vartus, prie kurių surengtas rankų plovimo ritualas.

Šventinėje programoje dalyvavo šokių kolektyvai „Reketys“ (vadovė Sigutė Malinauskienė), „Laja“ ir merginų liaudiškų šokių grupė (abiejų vadovė Leokadija Juodagalvienė), dainavo vokalinis ansamblis „Sidabrinė gija“ (vadovas Egidijus Šlapikas), Kazimiera Klabienė su vadovu Gintautu Gvazdausku, Egidijus Šlapikas ir Vitoldas Vaitiekūnas, grojo instrumentinė grupė DIKSILENDAS (vadovas Egidijus Šlapikas). Koncertą vedė Pakruojo kultūros centro direktorė Renata Budrienė. Visus dėmesio nepabūgusius varduvininkus pasveikino seniūnas Saulius Margis.

Su linksma šventine programa į Jonines atvyko Gulbinėnų kaimo kapela iš Pasvalio rajono savivaldybės (vadovas Alfonsas Andriulis), koncertavo grupė „HIPERBOLĖ. Projektas“, vėliau jaunimas su DJ Arnu šėlo diskotekoje.

Prie laužo linksmai dainavo Sigutėnų kaimo bei Pakruojo kultūros centro muzikantai ir dainininkai. Merginos bandė užmesti savo pintus vainikus ant kupolės, ėjo jų plukdyti prie Kruojos. Temstant uždegti edukacinės programos metu pagaminti žibintai.

Švęsdami trumpiausios nakties šventę, mokykimės suprasti, kad svarbiausia – užsimiršti, paskęsti svajose apie stebuklingą paparčio žiedą, pabūti visiems kartu ir tiesiog pasidžiaugti tuo, kad gyvename!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite