Angle down Atgal

Troškūnų seniūnijoje – afrikinis kiaulių maras

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Utenos departamento Anykščių skyrius informuoja, kad vasario 22 d. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute nustatytas Afrikinis kiaulių maras (toliau - AKM) 1 metų šernui, sumedžiotam vasario 15 d. Troškūnų seniūnijos Grumbinų miške.

Tai jau trečias šiame miške nustatytas AKM atvejis per 2020/2021 metus, vadinasi virusas vis dar aktyviai cirkuliuoja gamtoje ir šernų populiacijoje, dėl to yra grėsmė, kad virusas gali būti pernešamas į kiaulių ūkius. Anykščių rajone šernų populiacija atsigauna-šias metais sumedžioti jau 68 šernai. 2020 metais Anykščių rajone sumedžioti ir ištirti AKM atžvilgiu 242 šernai. Iš jų AKM nustatytas 7 sumedžiotiems šernams. Rastoms 3 šernų gaišenoms AKM nepatvirtintas.

Primename, kad asmenims, radusiems šerno gaišeną ir apie ją pranešusiems, mokamos 30 eurų dydžio išmokos.

Anykščių rajone esantys kiaulių laikytojai turi būti budrūs, laikytis biologinio saugumo reikalavimų kiaulių laikymo vietoje. Pastebėjus pakitusį laikomų kiaulių elgesį, būtina nedelsiant informuoti privatų veterinarijos gydytoją ar Anykščių skyrių tel. 8 61014588.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite