Sportas2017 m. Rugpjūčio 29 d. 16:57

Triumfas Universiadoje: Lietuvos studentų rinktinė finale nukovė JAV

13257

Lietuvos studentų rinktinė Universiados finale po atkaklios kovos 85:74 (19:17, 17:21, 25:18, 24:18) palaužė JAV krepšininkus ir po 10 metų pertraukos pasidabino aukso medaliais.

Lietuviai po pirmojo kėlinio pirmavo 19:17, tačiau finale susitiko vienodo pajėgumo varžovai. Po pirmosios rungtynių pusės dviejų taškų pranašumą turėjo amerikiečiai.

Antroje rungtynių pusėje laisviau jautėsi Tomo Masiulio auklėtiniai ir ketvirtajame kėlinyje greitai įgijo 8 taškų persvarą.

Dvigubą dublį Lietuvos rinktinei surinko Donatas Tarolis, pelnęs 13 taškų ir atkovojęs 10 kamuolių. Ignas Vaitkus buvo rezultatyviausias su 15 taškų.

JAV rinktinėje rezultatyviausias buvo 23 taškus surinkęs Carsenas Edwardsas.

Lietuviams pergalę pasiekti padėjo geras tritaškių pataikymas – 8/20 (40 proc.), taip pat ir laimėta kova dėl atšokusių kamuolių – 44:32. Net 17 kamuolių lietuviai atsikovojo po varžovų krepšiu.

Bronzą laimėjo Latvijos studentų rinktinė, kuri 81:74 nugalėjo Serbiją.

Lietuvos rinktinė Universiados čempione tapo po 10 metų pertraukos. 2007 metais lietuviai iškovojo auksą, o 2011 metais – bronzos medalius.

Lietuva: I.Vaitkus 15, E.Šaulys 14, D.Tarolis 13, M.Gebenas 12, J.Tamulis ir T.Dimša po 9, M.Sajus 8.

JAV: C.Edwardsas 23, I.Haasas 17, V.Edwardsas 16.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.